Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Väčšina očakávaných filmových hitov to tento rok už kvôli koronavírusu zabalila, takže sa ich dočkáme až v roku 2021. To ale neznamená, že by v kinách neboli k dispozícii žiadne zaujímavé novinky. Aj nový akčňák Pre balík prachov od Marka Williamsa potvrdzuje, že v kinosálach je rozhodne stále na čo pozerať.

Snímka rozpráva príbeh zlodeja Toma (Liam Neeson). Ten je ale pevne rozhodnutý nechať svet zločinu navždy za sebou a žiť usporiadaný život so svojou láskou Annie (Kate Walsh). Plánuje sa preto priznať FBI a nahradiť im peňažnú škodu výmenou za zrušenie väzenského trestu.

Kancelária FBI najprv považuje jeho priznanie za vtip, ale keď na miesto dorazia agenti Nivens (Jai Courtney) a Halla (Anthony Ramos), uvedomia si, že Tom nežartoval. Naozaj plánoval štátu vrátiť nakradnuté peniaze. Obrovské množstvo peňazí oboch agentov privedie na myšlienku, že by si ich mohli nechať pre seba. Rozohráva sa teda nebezpečná a smrteľná hra, z ktorej musí Tom vyviaznuť živý.

Okrem spomenutých hercov uvidíme vo vedľajších úlohách aj Roberta Patricka, Jeffreyho Donovana, Patty O’Neil a Jasmine Cephas Jones. Liam Neeson už v minulosti viackrát dokázal, že úlohy drsných akčných hrdinov mu mimoriadne sedia. Stačí si spomenúť napríklad na sériu 96 hodín.

Zdá sa, že aj tento Neesonov nový kúsok bude to pravé pre milovníkov adrenalínovej zábavy. Režisér Mark Williams už v minulosti natočil slušnú drámu Muž na pravom mieste a ako producent sa podieľal napríklad na akčnom hite Účtovník. Skúsenosti s akčným žánrom a patričné režisérske schopnosti teda určite má.

Trailer snímky Pre balík prachov pôsobí svižne a láka na jednoduchú, ale profesionálne prevedenú akčnú oddychovku. Pravdepodobne sa tu nezrodí žiadna budúca klasika, ale za návštevu kina by film mohol stáť. Slovenská premiéra sa uskutoční 10. decembra 2020.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť