Do kín vstupuje animák Playmobil vo filme. Aké zaujímavosti sa s ním spájajú?

Playmobil vo filme láka na príjemnú rodinnú zábavu. Nazri spolu s nami za oponu nakrúcania.

Zdroj: Pathé / Bontonfilm SK (úprava redakcie)

Do našich kín sa dostáva zaujímavo vyzerajúca animovaná komédia Playmobil vo filme. Zdá sa, že by mohlo ísť o slušnú rodinnú zábavu v štýle Lego príbehu. Aké zaujímavosti sa s touto snímkou viažu? To ti prezradíme práve v tomto článku. Samotný film si budeš môcť na veľkom plátne užiť od 29. augusta 2019.

1. Čo je vlastne Playmobil?

Spoločnosť Playmobil bola založená v roku 1974 a svojím spôsobom ide o konkurenta slávneho Lega. Spoločnosť sa zaoberá výrobou najrôznejších hračiek a plastových figúrok. Vo svojich začiatkoch sa pracovníci zameriavali napríklad na figúrky Indiánov či rytierov. Dnes v ich portfóliu nájdeme hračky aj s tematikou vesmíru, cirkusu, áut, westernu či zoo.

Bontonfilm SK

2. Pôvodne sme sa filmu mali dočkať skôr

Animovaný film s figúrkami Playmobilu sa plánoval už niekoľko rokov. Podľa pôvodného plánu nám snímku mali doručiť spoločnosti On Entertainment, Wild Bunch a Pathé. Premiéra sa mala uskutočniť v roku 2017.

3. Na snímke mal pracovať režisér skvelého animáku Spider-Man: Paralelné svety

Počítalo sa tiež, že na filmovom Playmobile bude pracovať Bob Persichetti. Ten sa mal chopiť scenára aj réžie. Persichetti skutočne napísal prvý draft scenára, ale projekt sa nepodarilo zrealizovať. Režisér neskôr dostal ponuku podieľať sa na animáku Spider-Man: Paralelné svety, ktorý si odniesol Oscara aj Zlatý glóbus za najlepší animovaný film.

Bontonfilm SK

4. Postavičkám prepožičali hlasy aj známi speváci

Na kastingovej menovke nájdeme okrem známych hercov aj spevákov Adama Lamberta a Meghan Trainor. Tí pre snímku aj naspievali originálne piesne.

5. Režisér má vo filme malé cameo

Režisér Lino DiSalvo má v snímke tiež malú roličku. Prepožičal hlas postave menom Robotitron.

6. Celosvetová premiéra

Celosvetová premiéra sa uskutočnila 10. júla 2019 na Medzinárodnom filmovom festivale v Annecy. Udialo sa tak na 45. výročie založenia spoločnosti Playmobil.

Bontonfilm SK

7. Hlavným postavám prepožičali hlasy známi herci

Najznámejším hercom, ktorý sa na projekte podieľal, je Daniel Radcliffe. Toho diváci poznajú najmä z fantasy série o Harrym Potterovi. Hlavnú úlohu Marly hlasovo stvárnila vychádzajúca hviezda Anya Taylor-Joy, ktorá na seba upozornila výborným hororom Čarodejnica, thrillerom Rozpoltený či nezávislou satirou Thoroughbreds.

Uvidíme ju aj v komiksovke The New Mutants. Herca Gabriela Batemana sme zase mohli vidieť v hororoch Annabelle, Zhasni a zomrieš a Detská hra. Pre všetkých menovaných ide o debut v animovanom filme.

Bontonfilm SK

8. Vo filme sa mali objaviť aj živí herci

Pôvodne sa plánovalo, že sa vo filme objavia aj živí herci, konkrétne komik a hudobník ‚Weird Al‘ Yankovic a Lauren Graham. Tí mali stvárniť rodičov Marly a Charlieho.

9. Fanúšikovia nájdu vo filme niekoľko odkazov na známe klasiky

Filmoví znalci si v snímke môžu povšimnúť niekoľkých odkazov. Autori odkazovali najmä na filmy James Bond: Goldfinger, Krotitelia duchov a Vládca kníh.

10. O scenár sa postarali traja scenáristi

Na scenári sa podieľali až traja autori: Blaise Hemingway, Greg Erb a Jason Oremland. Blaise Hemingway má za sebou skúsenosť s úspešným seriálom Všetci starostovi muži. Greg Erb napísal scenáre ku komédiám Superliek a Rocket Man.

Zdroj: Bontonfilm SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Obchod v talianskom letovisku ponúka hrnčeky a fľaše vína s podobizňou Adolfa Hitlera

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME