Do kín vstupuje dokument Hokejový sen. Pochváliť sa môže najväčšou kampaňou v histórii Slovenska

Dokument divákom rozpovie príbeh dvoch generácií.

Zdroj: Bontonfilm SK

Na svoje si čoskoro prídu aj milovníci športu, konkrétne hokeja. Do slovenských kín totiž prichádza dokumentárna snímka Hokejový sen, ktorú natočil Marek Vaňous.

Vo filme budeme mať možnosť sledovať dva pozoruhodné príbehy: hokejovú rozlúčku Ladislava Nagya a zároveň začínajúcu kariéru Jonáša Pahuliho, talentovaného mladého hokejistu z Košíc.

Najväčšia promo tour v histórii Slovenska

Za zmienku tiež stojí, že film bude mať najväčšiu promo tour v histórii Slovenska. Chýbať totiž nebudú mnohé legendy slovenského hokeja.

Diváci v Košiciach, Bratislave, Michalovciach, Trebišove, Žiline, Liptovskom Mikuláši, Skalici, vo Zvolene a mnohých ďalších mestách sa môžu tešiť na skutočne hviezdne mená, ako Marián Hossa, Rastislav Staňa, Dominik Graňák, Martin Štrbák, Andrej Meszároš, Ján Laco, Boris Valábik a mnoho ďalších.

Bontonfilm SK

Všetky spomínané osobnosti sa spolu rozhodli podporiť ušľachtilú myšlienku filmu. Jeho cieľom je vzbudiť záujem o hokej najmä u najmladších fanúšikov a pomôcť tak na Slovensku vychovať novú generáciu hráčov, ktorá by tento šport vrátila späť na svetovú úroveň.

Silný príbeh

Dokument zároveň bude zachytávať atmosféru košického šampionátu 2019 prostredníctvom dvoch postáv, dvoch príbehov a dvoch hokejových generácií.

Prvá dejová línia sa točí okolo legendárneho Ladislava Nagya, majstra sveta a najväčšej hrajúcej hviezdy HC Košice. Laco po oznámení, že slovenskú skupinu dostanú Košice, zmenil rozhodnutie skončiť s hokejom, aby sa mohol rozlúčiť na najvyššom fóre vo svojom rodnom meste. Napriek množstvu úspechov v reprezentácii či v najprestížnejších ligách sveta mohol byť práve toto vrchol jeho bohatej kariéry.

Bontonfilm SK

Druhou postavou je Jonáš Pahuli, mladý hokejista z východného Slovenska. V roku 2002, keď sme v Göteborgu získali zlaté medaily, ešte nežil. Počas posledného svetového šampionátu na Slovensku mal dva roky a vôbec si ho nepamätá. Majstrovstvá sveta 2019 v Košiciach preňho teda predstavovali jedinečnú možnosť vidieť najlepší svetový hokej naživo a „nakopnúť“ svoju vlastnú kariéru.

Jonáš symbolizuje desaťtisíce mladých fanúšikov a budúcich hokejistov, ktorí vďaka domácim majstrovstvám dostali impulz a motiváciu do budúcnosti. Podľa traileru sa zdá, že nás v kinách bude čakať výborne natočený kúsok, v ktorom nebude núdza o silné emócie.

Na svoje by si tak mohli prísť aj tí, ktorí hokeju doteraz príliš neholdovali. Možno ich snímka inšpiruje k tomu, aby sa o tento šport začali viac zaujímať. Hokejový sen do slovenských kín dorazí už 9. júna 2020.

Bontonfilm SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž prederavil pneumatiky asi tisícke žien. Robil to, lebo sa s nimi chcel zoznámiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME