Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
V spolupráci s CinemArt

Do kín vstupuje nová disneyovka Malá morská víla. Naplní hraná verzia animovanej klasiky očakávania?

Rozprávkový muzikál si odbije premiéru koncom mája.


Štúdio Disney úspešne pokračuje v tvorbe hraných verzií svojich animovaných klasík. Tých sme v kinách či na streame dostali už viacero (naposledy si na Disney+ odbil premiéru film Peter Pan & Wendy od Davida Loweryho) a o pár dní si vychutnáme ďalší kúsok. Hranej adaptácie sa totiž dočkal aj známy animovaný muzikál Malá morská víla, o ktorého réžiu sa postaral Rob Marshall.

Klasika v novom kabáte

Hlavnou hrdinkou príbehu je morská víla Ariel (Halle Bailey), ktorá je nielen pôvabná, ale aj zvedavá a poriadne tvrdohlavá. Zo všetkého najviac túži po dobrodružstve a tiež spoznať, aký je asi život na súši.

Aj napriek tomu, že majú morské víly zakázané stretávať sa s ľuďmi, Ariel sa zamiluje do princa Erica (Jonah Hauer-King). Ocitne sa teda pred voľbou. Počúvne svoje srdce alebo ostane verná svojmu podmorskému domovu?

YouTube video

Vo filme si zahrali aj Melissa McCarthy, Jacob Tremblay, Javier Bardem, Daveed Diggs, Awkwafina, Noma Dumezweni a Lorena Andrea. Snímka sa očividne bude verne držať pôvodného animovaného originálu, čo by ale fanúšikom ani novej generácii divákov nemuselo prekážať.

Rob Marshall má navyše s muzikálmi tiež viaceré skúsenosti (natočil napríklad oscarovku Chicago), takže ich snáď aj tentokrát pretaví do zaujímavého filmu. Herecké obsadenie je tiež kvalitné a dáva nádej na slušnú disneyovskú zábavu. Takže držíme palce, nech to vyjde. Malá morská víla si premiéru odbije 25. mája.

Malá morská víla, Walt Disney, film, novinka, hraná rozprávka, Halle Bailey
CinemArt SK

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje