Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Do ktorých hercov či herečiek boli platonicky zamilované známe celebrity?

Platonická láska kvitne aj v Hollywoode.


Platonické lásky sme prežívali (či prežívame) snáď všetci. Výnimkou ale nie sú ani celebrity. Tie sa často platonicky zamilovali do svojich hereckých kolegov či kolegýň, hoci v skutočnosti spolu nikdy nerandili. Teda väčšinou. Poznáme totiž minimálne jeden prípad, keď sa platonická láska zmenila aj na lásku skutočnú.

Viac sa dozvieš práve v tomto článku.

1. Sandra Bullock a Keanu Reeves

Sandra Bullock a Keanu Reeves sa spolu prvýkrát stretli na pľaci trileru Nebezpečná rýchlosť a neskôr si zahrali aj v romantickej dráme Dom pri jazere. Herečka navyše v roku 2018 priznala, že do Reevesa bola tak trochu buchnutá. Zaujímavé je, že podobné pocity prežíval aj samotný Reeves, ktorý sa s tým zveril len o rok neskôr. Obaja si ale svoje pocity nechali pre seba a nikdy spolu nechodili, hoci by im to určite seklo.

Profimedia

2. Josh Hutcherson a Emma Watson

Shutterstock

Herca Josha Hutchersona si môžeš pamätať z filmov, ako Most do krajiny Terabithia, Decká sú v pohode, či z populárnej série Hry o život. V roku 2013 v rozhovore prezradil, že jeho platonickou láskou je už dlho herečka Emma Watson alias Hermiona z Harryho Pottera. Hutcherson povedal, že Emmu miluje a urobil by všetko pre to, aby sa s ňou stretol. „Zatiaľ sa to nestalo, ale dúfam, že jedného dňa k tomu dôjde. Držte palce!“ dodal herec.

Profimedia

3. Noah Schnapp a Zendaya

Noah Schnapp sa do celosvetového povedomia dostal účinkovaním v mega úspešnom sci-fi seriáli Stranger Things, kde si zahral Willa Byersa. Okrem toho sa ale objavil aj vo filmoch Most špiónov či Hubie Halloween. V roku 2018 sa Schnapp zúčastnil udeľovania cien MTV a na otázku, či je niekto, koho by chcel stretnúť, okamžite odpovedal: „Zendayu! Je taká krásna, milujem ju!“

Zendaya si zahrala napríklad vo filmoch Najväčší showman, Spider-Man: Návrat domov či Spider-Man: Ďaleko od domova. Za výkon v coming-of-age seriáli Euphoria si odniesla cenu Emmy. S Noahom Schnappom sa na spomínanom udeľovaní cien aj stretla.

Profimedia

4. Selena Gomez a Chris Evans

Profimedia

Speváčka a herečka Selena Gomez svoju kariéru začínala v Disney Channeli a neskôr sme ju mohli vidieť napríklad v hudobnej komédii Rudderless, dramédii Stávka na neistotu či vo svojskom zombie horore Mŕtvi neumierajú. Selena v roku 2015 poznamenala, že sa jej veľmi páči herec Chris Evans.

„Som doňho tak trochu platonicky zamilovaná,“ povedala a dodala, že je veľmi roztomilý. Evansovou najznámejšou úlohou je Captain America z marveloviek, ale okrem toho si zahral aj v chválenej detektívnej komédii Na nože či v seriáli Defending Jacob.

Profimedia

5. Ariana Grande a Jim Carrey

Keď sa s ním stretla, bola z neho úplne namäkko.

Speváčka Ariana Grande je už od detstva platonicky zamilovaná do Jima Carreyho. Novinárom to prezradila v roku 2015. Rok predtým sa s Jimom Carreym dokonca aj stretla a bola z neho úplne namäkko. Carrey má na konte mnoho kriticky aj finančne úspešných filmov.

Za všetky môžeme spomenúť kultové komédie Maska, Ace Ventura: Zvierací detektív, romantickú drámu Večný svit nepoškvrnenej mysle či seriál Kidding.

Profimedia

6. Jennifer Lawrence a Timothée Chalamet

Profimedia

Jennifer Lawrence patrí už dlho k najlepším herečkám Hollywoodu. V jej filmografii nájdeme také pozoruhodné kúsky, ako Terapia láskou, Špinavý trik, Joy či matka! Zahrala si ale aj v populárnej komiksovke X-Men či v Hrách o život. V roku 2018 povedala, že sa tak trochu zahľadela do mladého herca Timothéea Chalameta.

Toho môžeš poznať z romantickej drámy Daj mi tvoje meno, drámy Beautiful Boy, romantiky Malé ženy a historickej fresky The King. Jennifer povedala, že „čaká, kým bude Timothée trochu starší“, predtým, ako sa ho pokúsi zbaliť. Povedala tiež, že je „veľmi príťažlivý a nesmierne talentovaný“.

Profimedia

7. Bella Thorne a Kristen Stewart

Profimedia

Herečka a režisérka Bella Thorne si zahrala napríklad v horore Amityville: Prebudenie, romantike Polnočná láska či v trileri Girl. Známou sa stala aj účinkovaním v seriáli Sexi špinavé prachy. V roku 2017 sa Bella priznala, že je šialene platonicky zamilovaná do herečky Kristen Stewart. „Je nesmierne príťažlivá,“ povedala Bella. Kristen sa preslávila účinkovaním v upírskej ságe Stmievanie, ale zahrala si aj v cenených artovkách, ako Still Alice, Sils Maria, Certain Women či Personal Shopper.

Shutterstock

8. Emma Watson a Tom Felton

Shutterstock

Emma Watson a Tom Felton sa prvýkrát stretli ako deti pri nakrúcaní prvého dielu fantasy ságy Harry Potter. Emma si v sérii zahrala Hermionu Granger a Tom zase Draca Malfoya. Až s odstupom niekoľkých rokov sa herečka priznala, že počas nakrúcania prvých dvoch filmov bola do Toma Feltona platonicky zamilovaná. „Bol mojou prvou platonickou láskou,“ povedala Emma. Tom o tom vedel a dodnes sa na tom s herečkou dobre zabáva. Obaja dodnes ostali veľmi blízki priatelia.

Shutterstock

9. Greta Gerwig a Leonardo DiCaprio

Shutterstock

Herečka a režisérka Greta Gerwig sa do pamätí divákov zapísala účinkovaním v nezávislých filmoch, ako Greenberg, Nights and Weekends, Frances Ha či 20th Century Women. Ako režisérka pozbierala chválu a mnoho cien za svoje filmy Lady Bird a Malé ženy. V roku 2016 Greta prezradila, že keď mala 13-rokov, bola šialene zamilovaná do Leonarda DiCapria. Ten má na konte mnoho parádnych filmov, ako Vlk z Wall Street, Letec, Revenant či Divoký Django.

„Naozaj som si myslela, že si ho raz vezmem za manžela,“ povedala a dodala, že si z časopisov vystrihovala každú jeho fotku a neskôr si jeho fotky tlačila aj z internetu. Vždy pred spaním jeho fotografiu pobozkala. „Fakt som si bola istá, že budeme raz spolu,“ dodala.

Shutterstock

10. Paul Bettany a Jennifer Connelly

Na záver musíme spomenúť aj vzťah Paula Bettanyho a Jennifer Connelly. Paula si masy divákov pamätajú najmä ako Visiona z marveloviek, ale objavil sa aj v Čistej duši, Dogville či v Da Vinciho kóde. Jennifer Connelly má zase vo filmografii hity, ako Krvavý diamant, Čistá duša, Requiem za sen, Pollock či Stuck in Love.

Bettany bol do Jennifer platonicky zamilovaný, už keď ju ako chlapec videl vo fantasy filme Labyrint. Neskôr sa obaja skutočne stretli, a to práve pri nakrúcaní drámy Čistá duša. Padli si do oka, začali spolu chodiť, neskôr sa vzali a dnes spolu vychovávajú dve deti. Príbeh ako z rozprávky, čo povieš?

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť