Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Niekomu by sa mohlo zdať, že vo svete emojis už bolo všetko vymyslené, každý má k dispozícii všetky ikonky, ktoré potrebuje, a to je koniec príbehu. Skutočnosť je taká, že aj bez toho, aby sme tomu venovali pozornosť, do našich zariadení pribúdajú stále nové a nove emojis.

Konzorcium Unicode, ktoré sa zaoberá písmami a znakmi v digitálnom svete, predstavilo novú sériu emojis. Súčasťou Unicode 14.0 je 37 nových emojis, vďaka ktorým budú naše konverzácie ešte o niečo pestrejšie. Niektoré výnimočné kúsky si naozaj zaslúžia pozornosť.

Na čo sa môžeme tešiť?

Tešiť sa môžeme na roztápajúcu sa tvár, ruku ukazujúcu smerom na čitateľa, trolla, fazule, bublinky či disko guľu. Výborne vyzerá ruka s okom – tzv. hamsa, čo je mytologický symbol rozšírený v severnej Afrike a na blízkom východe. Skvelé využitie si určite nájde salutujúca tvár, vďaka ktorej budeme môcť vzdať hold padlým hrdinom, nech je nimi ktokoľvek.

Emojipedia

Kontroverzné emotikony

V poslednej dobe sa Unicode snaží výrazne presadzovať myšlienky diverzity a reprezentácie. Medzi novými emojis preto nájdeme podané ruky, z ktorých každá má inú farbu pokožky. Obrovskú kontroverziu vyvolala ikonka tehotného muža. Nie, nejde o „muža, ktorý má rád pivko“ alebo „muža, vracajúceho sa z návštevy babičky“.

Emoji sa volá „pregnant man“ a znázorňuje prípad človeka, ktorý sa narodil ako žena, neskôr podstúpil rodovú tranzíciu, ale ponechal si ženské rozmnožovacie orgány, vďaka čomu dokázal otehotnieť.

Emojipedia

Nie je známe, kedy presne sa novinky objavia v tom-ktorom zariadení. Počíta sa s tým, že s integráciou nového štandardu sa začne niekedy na konci tohto roka a pokračovať sa bude aj v prvých mesiacoch toho nasledujúceho. Symboly z Unicode 14.0 mali pôvodne prísť omnoho skôr, pandémia koronavírusu však spôsobila oneskorenie ich vydania.

Zdroj: unicode.org


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje