Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Séria Toy Story patrí do zlatého fondu štúdia Pixar. Prvý diel si v kinách odbil premiéru v roku 1995 (ako vôbec prvá celovečerná pixarovka), dvojka nasledovala v roku 1999 a trojku sme dostali v roku 2010. Zdalo by sa, že tým sa dobrodružstvá Woodyho, Buzza a ich kamarátov skončia, avšak štúdio sa rozhodlo pokračovať.

V roku 2019 tak do kín dorazil štvrtý diel, ktorý predchádzajúcim trom rozhodne žiadnu hanbu nerobil. A zdá sa, že tvorcovia stále neplánujú nechať sériu odpočívať, keďže práve dorazil prvý trailer na spin-off Lightyear. Ten sa bude zameriavať – ako už hovorí jeho názov – na postavu Buzza Lightyeara.

Aby sme boli konkrétnejší, vo filme neuvidíme akčnú figúrku Buzza, ale jeho ľudský predobraz. Pôjde o origin príbeh, v ktorom bude vesmírny dobrodruh s hlasom Chrisa Evansa zažívať strhujúce eskapády v nekonečnom vesmíre a na viacerých zvláštnych planétach.

Čaká nás strhujúce vesmírne dobrodružstvo?

Réžie filmu sa chopil skúsený animátor Angus McLane. Film je jeho samostatným režisérskym debutom, hoci ako spolurežisér je už podpísaný pri animáku Hľadá sa Dory z roku 2016.

Iste je medzi našimi čitateľmi dosť skeptikov, ktorí si myslia, že séria Toy Story už povedala všetko, čo mohla. Ale asi ani oni nepoprú, že prvý trailer na Lightyeara vyzerá poriadne lákavo. Tvorcovia evidentne urobili správny krok, keď opustili koncept živých hračiek a vydali sa trochu iným smerom. To im umožňuje rozohrať vlastne úplne nový príbeh, ktorý ale bude, pravdaže, obsahovať, aj veľa odkazov a easter eggov pre oddaných fanúšikov.

Animácia vyzerá špičkovo (ako sme už, napokon, pri Pixare zvyknutí), hudba v ukážke je zvolená majstrovsky a materiál pôsobí veľmi nádejne. Takže sa celkom tešíme! Do amerických kín Lightyear dorazí 17. júna 2022.

Walt Disney Studios Motion Pictures

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť