Do učebnice svetových dejín sa prešmyklo meme s Keanum Reevesom

Omyl z nepozornosti alebo cielený easter egg?

Zdroj: profimedia

Až po dvoch rokoch od svojho vydania sa do pozornosti dostala jedna ukrajinská učebnica svetových dejín. Do jednej z ilustrácií totiž niekto veľmi šikovne prepašoval obrázok obľúbeného herca Keanuho Reevesa. O prípade informoval Kyiv Post.

Rozkvet amerických veľkomiest a výstavbu moderných mrakodrapov kniha ilustruje pomocou známej fotografie Obed na vrchole mrakodrapu (1932). Akurát, že použitá verzia fotografie bola troška upravená a dá sa povedať, vylepšená drobným detailom:

Áno, spoločnosť robotníkom robí sám Keanu Reeves. Pri tvorbe obrázka bola použitá jedna Keanuho fotografia zo série, vďaka ktorej vzniklo slávne meme Sad Keanu. „Keanu Reeves počas jedenia“ je prekvapivo populárnym trópom a jedinečný žáner fotografie má svojich oddaných fanúšikov.

Išlo o úmyselný žartík alebo náhodu? Zodpovedať tieto otázky je ťažšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Stretávame sa totiž s dvomi protichodnými verziami udalosti.

Iryna Krasutska, riaditeľka vydavateľstva Orion, ktoré má učebnicu na svedomí, sa pre Kyiv Post vyjadrila, že fotka s Keanum je chyba. Nejaký zamestnanec bol zrejme nepozorný a namiesto obrázku z fotobanky strčil do návrhu knihy meme. A nikto si to nevšimol.

Naopak, Igor Ščupak, profesor histórie a autor knihy, na Facebooku priznáva, že meme sa v knihe neocitlo náhodou. Historik vraví, že obrázok mu ukázal jeden z ilustrátorov pracujúcich na knihe. Ščupak si najprv Keanuho vôbec nevšimol, a preto si uvedomil, že takýto nenápadný vtip skvelo otestuje pozornosť žiakov. Rozhodol sa, že obrázok bude v knihe.

Prípad sa okamžite stal virálnym hitom v krajinách bývalého ZSSR. Pozornosť mu venovali aj médiá z iných častí sveta. Okrem pobavených reakcií autori knihy čelili aj kritike – v učebnici dejepisu by nemali byť žiadne ahistorické fotografie, ani tie myslené ako vtip.

Zdroj: kyivpost.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ilustrátorka vo svojej tvorbe názorne ukazuje, ako sa cíti človek s duševnou chorobou


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME