Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Koľkí z nás počúvali (alebo stále počúvajú) reči o tom, ako je hranie hier zabíjanie času, ktoré ti neprinesie absolútne nič do života? Patetické hobby pre lúzrov a asociálov, ktoré si úspešný človek nemôže dovoliť.

Niečo pravdy na tom je a nadmerné hranie naozaj môže mať negatívny dopad na jednotlivca. Cieľom tohto článku je pozrieť sa na vec z opačnej strany a pripomenúť si, že gaming toho človeka môže mnohé naučiť.

Jazyky

Hier v slovenčine je naozaj málo. Ak nie si priateľ učenia sa jazykov, tak si odkázaný aspoň na češtinu, ktorá je aj napriek svojej podobnosti so slovenčinou stále cudzou rečou. Mnohí z nás môžu povedať, že gaming nás z angličtiny naučil viac než všetci učitelia v školách. A čo ďalšie jazyky! Stačí, že ti v multiplayeri niečo nevyjde a hneď máš postarané o lekciu štipľavých výrazov vo všetkých možných rečiach!

ArtCave Maniac / EMEFKA

Spolupráca

To, že keď dvaja spolupracujú, môžu toho dosiahnuť omnoho viac ako každý sám, nám odmalička vtĺkajú do hlavy rozprávky. V hrách sa o tom môžeme presvedčiť na vlastnej koži, čo predstavuje omnoho zapamätateľnejšiu lekciu. Čo je taktiež dôležité – mnohé priateľstvá vznikli práve vďaka spoločnému úsiliu vo virtuálnom svete!

ArtCave Maniac / EMEFKA

Práca s technológiami

Hranie hier si raz za čas pýta údržbové činnosti. Pri fixovaní bugov a inštalácii módov sa človek čo-to priučí práci so softvérom, upgradovanie stroja si zasa žiada nejakú tú znalosť hardvéru. Hráč sa ani nenazdá a odrazu zistí, že ho tie počítače naozaj bavia. Koľko študentov informatiky sa k láske k počítačom prepracovalo práve vďaka hrám?

ArtCave Maniac / EMEFKA

Orientácia

Nemusí sa to zdať také očividné, ale tie desiatky hodín strávených v Los Santos ti môžu pomôcť k tomu, aby si sa lepšie vedel zorientovať aj vo vlastnom meste. To je jednoducho fakt, ktorý podporujú aj vedecké zistenia! Hráči majú lepšie vyvinutú priestorovú orientáciu a nepochybne sa dokážu aj šikovnejšie vyznať v mapách.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Myslieť o krok dopredu

Ak chcem dostať vlak z jednej strany rieky na druhú, bolo by fajn najprv postaviť most. A neuškodilo by, ak by na ňom boli uložené koľaje! Hranie takmer akejkoľvek hry si vyžaduje aspoň minimálnu schopnosť plánovať svoje ďalšie kroky. Ak ju pri hraní dostatočne trénujeme, tak aj v skutočnom živote si vypestujeme vnútorný hlások, ktorý nás upozorňuje, aby sme nekonali zbrklo.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Stovky ďalších drobností…

Niekto sa pri hraní hier dozvedel, že gepard sa necíti dobre v močiari, ako vyzerá tabaková plantáž alebo si pripomenul takmer zabudnutý vojnový konflikt z dejín Slovenska. V dnešnej dobe by človek len ťažko hľadal nejakú oblasť, ktorú by obišlo herné spracovanie. Hra sa, samozrejme, nevyrovná encyklopédii, no napriek tomu predstavuje skvelý odrazový mostík pre spoznávanie sveta vôkol nás.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.