Dobrodružná komédia Jumanji: Ďalší level je oddnes v kinách. Aké zaujímavosti sa s ňou spájajú?

Milovníci dobrodružstva, akcie a humoru si v kinách prídu na svoje.

Zdroj: Itafilm

Tento rok si budeš môcť blížiace sa vianočné sviatky spríjemniť aj pohodovou dobrodružnou komédiou Jumanji: Ďalší level. Tá priamo nadväzuje na snímku Jumanji: Vitajte v džungli z roku 2017, ktorá bola dobre prijatá divákmi aj kritikmi.

Pri príležitosti premiéry ti prinášame niekoľko zaujímavostí, ktoré si o značke Jumanji možno doteraz nevedel.

1. Ide už o druhý diel, ktorý priamo nadväzuje na klasiku z roku 1995

Vôbec prvého filmu s názvom Jumanji sme sa dočkali v roku 1995 v hlavnej úlohe s Robinom Williamsom. Dnes ide už o kultovú dobrodružnú komédiu. Oficiálne sa však do „Jumanji série“ počíta aj snímka Zathura: Vesmírne dobrodružstvo z roku 2005. Ďalší film značky Jumanji, tentokrát s podtitulom Vitajte v džungli, do kín dorazil až v roku 2017 v réžii Jakea Kasdana.

Hlavné úlohy stvárnil Dwayne „The Rock“ Johnson, Jack Black, Karen Gillian a Kevin Hart. Išlo o prekvapivý úspech na kritickom aj finančnom poli. Do slovenských kín sa tak v týchto dňoch dostáva sequel.

2. Jumanji má oporu v knižnej predlohe

Autorom knižnej predlohy, ktorá položila základ pre všetky filmy, je populárny spisovateľ detských kníh Chris Van Allsburg. Ten má okrem iného na konte aj predlohu k Polárnemu expresu, ktorý bol tiež s úspechom sfilmovaný. Knižka Jumanji je v Spojených štátoch mimoriadne populárna a milujú ju celé generácie detí. U nás je však prakticky neznáma, keďže zatiaľ nebola do slovenčiny preložená.

Tvorcovia si z nej však vzali skôr len námet o tajomnej hre a mená niekoľkých postáv. Rozohrali však iný a košatejší príbeh, keďže ten knižný by filmovú stopáž naplniť nedokázal.

Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Jumanji_(picture_book)#/media/File:CM_jumanji.jpg)

3. Vo filme sa dočkáme nových prostredí

V doterajších filmových stvárneniach Jumanji sme sa zatiaľ dočkali len prostredia divokej džungle. Ide síce o vďačné prostredie, ale zdá sa, že tvorcovia už jeho potenciál vyťažili. Sequel sa tým pádom v tomto prípade rozšíri aj o nové prostredia. Diváci sa môžu tešiť na zasnežené hory či púšť. Uvidíme, ako tieto prostredia tvorcovia využijú.

Itafilm

4. Prvé reakcie lákajú na kvalitnú zábavu

Oficiálne recenzie síce ešte k dispozícii nemáme, ale našlo sa už viacero zahraničných novinárov, ktorí Jumanji: Ďalší level videli. Aký je ich ortieľ? Môžeš byť pokojný. Ak sa ti páčil predchádzajúci diel, mal by si byť spokojný aj tentokrát.

V kinách nás podľa prvých ohlasov čaká príjemná zábava so skvelými a sympatickými hercami, funkčným humorom a výbornými akčnými scénami. Skrátka dokonalá oddychovka.

5. Jack Black počas nakrúcania snímky dával možnosť nahliadnuť fanúšikom do zákulisia

Jack Black, ktorý vo filme stvárnil postavu Fridgea, ponúkal divákom možnosť nahliadnuť do zákulisia nakrúcania, a to prostredníctvom svojho kanálu na YouTube Jablinski Games. Okrem iného sa podelil aj o vtipné videá, v ktorých si zahrali jeho kolegovia z filmu Dwayne Johnson, Karen Gillian a Kevin Hart.

Film Jumanji: Ďalší level dorazil do slovenských kín 12. decembra 2019.

Zdroj: imdb.com, en.wikipedia.org

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Na škodovke do Afriky (posledný diel): takto vyzeral posledný týždeň dobrodružstva s „neposlušnou“ Šádou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME