Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Dobrovoľníci dnes zbierajú peniaze v rámci Dňa narcisov pre ľudí s onkologickými ochoreniami

Verejnoprospešná zbierka sa uskutoční po dvojročnej pauze po 26. raz.


Dobrovoľníci dnes v slovenských uliciach zbierajú peniaze v rámci Dňa narcisov pre ľudí s onkologickými ochoreniami. Ako uviedol organizátor zbierky Liga proti rakovine na svojej internetovej stránke, na Slovensku pribudne ročne okolo 40-tisíc onkologických pacientov.

Verejnoprospešná zbierka sa uskutoční po dvojročnej pauze po 26. raz. Peniaze pomôžu viacerým projektom, ako napríklad „onkoporadní“, v ktorej majú možnosť pacienti každodenného poradenstva s odborníkmi z rôznych oblastí. Podporia tiež sieť „onkopsychológov“ naprieč Slovenskom. Zo zbierky môžu byť podporení aj ľudia s onkologickým ochorením, ktorí sa ocitnú v hmotnej núdzi.

TASR

Organizátorom zbierky a dobrovoľníkom poďakoval minister školstva Branislav Gröhling (SaS). „Život je nevyspytateľný a nikto nevieme, či pomoc nebudeme jedného dňa potrebovať aj my,“ skonštatoval. Zdôraznil tiež, že okrem pomoci pacientom je dôležitá aj prevencia a informovanosť.

„Mnohým typom rakoviny sa dá predchádzať a včasné zachytenie zachráni životy. Preto som rád, že naše ministerstvo, spolu s rezortom zdravotníctva a neziskovým sektorom sa budú podieľať na osvetovej kampani na stredných školách. Tá sa bude zameriavať na to, ako dbať o svoje zdravie a ako predchádzať vzniku rakoviny,“ dodal Gröhling.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť