Dôchodca zachránil psíka z pazúrov aligátora. Pre ľudí sa stal hrdinom

Video zobrazujúce záchranu malého psíka získalo veľkú popularitu.

Zdroj: KHOU 11 / youtube.com

Asi každý, kto má doma psíka (prípadne iné domáce zvieratko), by ho bránil, nech to stojí, čo to stojí. Raz darmo, to, že je pes najlepší priateľ človeka, sa nehovorí len tak. Internetom sa v posledných dňoch začalo šíriť video 74-ročného pána Richarda Wilbanksa, ktorý neváhal na záchranu svojho šteniatka riskovať stretnutie s desivým predátorom.

Prechádzka sa zmenila na boj o život

Ako informuje aj portál CNN, muž žije vo floridskom meste Estero a so svojím psom Gunnerom sa vybral na tradičnú prechádzku okolo jazierka. Zvedavý Gunner sa priblížil k hladine, ale to, čo nasledovalo, iste nečakal ani on, ani jeho pán. Spod hladiny sa vynoril aligátor, schmatol nešťastného Gunnera do zubov a chystal sa s ním odplávať pod vodu.

Richard na nič nečakal, skočil do vody a psíka zo zajatia istej smrti vyslobodil. „Len sme sa prechádzali okolo jazierka a aligátor z neho odrazu vyskočil ako strela,“ povedal Richard novinárom. „Nikdy som si nemyslel, že aligátor môže byť taký rýchly.“ Keď videl, že aligátor sa zmocnil jeho psíka, okamžite inštinktívne skočil do vody.

Bolo šťastím v nešťastí, že aligátor bol ešte malý (meral necelých 61 centimetrov), a teda bol aj menej nebezpečný. Aj napriek tomu ale nebolo jednoduché otvoriť mu papuľu. Napokon sa to však podarilo a šťastný Gunner vyviazol bez výraznejších zranení.

Video sa stalo hitom

Celý incident zachytila kamera, ktorá má zaznamenávať prírodu v štáte Florida. Spoločnosť Florida Wildlife Federadion ho napokon zverejnila aj na internete, kde sa okamžite stalo hitom. Momentálne má viac ako 764-tisíc pozretí. Richard Wilbanks sa dočkal pochvalných reakcií a mnohí ho označili za hrdinu.

Zároveň vyzdvihli, ako efektívne si s predátorom poradil a ani mu pri tom z úst nevypadla cigara. „John Wick musí byť na tohto muža veľmi hrdý,“ zavtipkoval jeden z nich s narážkou na známy akčný film John Wick. V ňom hlavnému hrdinovi zabijú psíka a on sa vydá na krvavú cestu pomsty.

Celý prípad bol rozhodne na niečo dobrý. Richard Wilbanks teraz Gunnera na prechádzku vodí bezpečne na remienku.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rekordér z Česka nemá problém s najpálivejšími papričkami na svete. Za 10 minút ich zjedol 13


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME