Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Dôchodkyňa okradla svojho chorého otca o tisíce eur. Míňala ich v baroch a na oblečenie

Na jej nekalé praktiky si posvietila polícia.


74-ročná Jeanette Lee bez veľkej námahy prišla k slušnému balíku peňazí. Z morálneho hľadiska však konala viac než hnusne, nehovoriac už o tom, že spáchala trestný čin. Sumu vo výške 25-tisíc libier (takmer 29-tisíc eur) totiž ukradla svojmu otcovi, ktorý trpí demenciou a v súčasnosti žije v domove dôchodcov, napísal portál LADbible.

Lee od svojho otca kradla peniaze celé dva roky. Príležitosť na to mala vhodnú, keďže od roku 2015 spravovala finančné záležitosti svojho otca, ktorý to kvôli svojej chorobe nemohol robiť sám. Polícia pri vyšetrovaní zistila, že mužovi chýbalo na účte až 64 430 libier (viac ako 76-tisíc eur). Len v prípade spomínaných 25-tisíc sa však podarilo preukázať, že ich Lee naozaj ukradla

Shutterstock

Bary a módne obchody

Dôchodkyňa peniaze míňala v baroch a tiež v módnych obchodoch Ann Summers, kde si kupovala šaty. Tvrdila ale, že časť peňazí skutočne išla na pomoc pre jej otca. Pred súdom sa však k svojmu zločinu priznala a bola odsúdená na 18 mesiacov väzenia s podmienečným odkladom na 18 mesiacov. Zároveň bude musieť nosiť monitorovací náramok a zdržiavať sa výhradne na svojej domovskej adrese.

Shutterstock

„To, čo ste urobili, neovplyvnilo kvalitu jeho života, ani mu to nepriťažilo, pretože jeho príjem mu umožnil, aby sa v domove dôchodcov cítil pohodlne,“ uviedol sudca v rozsudku. „To, že to naňho nemalo škodlivý vplyv, ale nie je dôvod, aby si niekto nárokoval jeho peniaze.“ Dodal tiež, že je smutné vidieť na lavici obžalovaných niekoho, kto má 74 rokov a doteraz žil riadny život.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť