Dôchodkyňa z Dolného Kubína sa stala obeťou podvodu, prišla o viac ako 9-tisíc eur

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne začal stíhanie vo veci trestného činu podvodu.


Na svoju dôverčivosť doplatila 77-ročná žena zo Žilinského kraja. Neznámi podvodníci ju pripravili o viac ako 9-tisíc eur. O podrobnostiach prípadu informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dôchodkyňu kontaktovala telefonicky neznáma žena, ktorá sa predstavila ako zamestnankyňa banky s tým, že jej z účtu chcel niekto vybrať finančnú hotovosť a má sa dostaviť do banky.

„Následne sa v telefóne ozval mužský hlas, ktorý sa predstavil ako policajt, a seniorke oznámil, že je v ohrození a chcú ju okradnúť. Počas rozhovoru zisťoval finančné pomery a žiadal vložiť všetky peniaze a cennosti do tašky, ku ktorým priloží aj finančnú hotovosť, ktorú vyberie z banky. Požiadal ju o jej mobilné telefónne číslo, na ktoré ju následne kontaktoval a seniorku navigoval, komu má odovzdať tašku s finančnou hotovosťou a cennosťami,“ uviedla k prípadu Kremeňová.

Dôchodkyňa z Dolného Kubína sa stala obeťou podvodu, prišla o viac ako 9-tisíc eur
Shutterstock

Neznámy muž dôchodkyňu ubezpečil, že keď sa policajná akcia skončí, cennosti i peniaze sa jej vrátia. „Seniorka peniaze a cennosti podľa pokynov odovzdala neznámej osobe, ktorá sa predstavila ako policajt. Týmto podvodným konaním neznámi páchatelia spôsobili škodu vo výške najmenej 9 274 eur,“ dodala Kremeňová s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne začal stíhanie vo veci trestného činu podvodu.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA