Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Dôchodkyňa takmer vyhodila prsteň z blšieho trhu. Má hodnotu viac ako 2,3 milióna eur

Bolo obrovským šťastím, že žena prsteň nevyhodila.


Ani sa tomu nechce veriť, ale človek môže doma či na blších trhoch objaviť naozajstné vzácnosti. Na vlastnej koži sa o tom presvedčila nemenovaná dôchodkyňa z Veľkej Británie.

Tá si už pred rokmi na blšom trhu za „babku“ kúpila pekný prsteň. Neskôr naň zabudla a ako na mnoho iných drobností naň už len padal prach. Žena sa ale v týchto dňoch rozhodla doma poupratovať, pričom prsteň plánovala vyhodiť.

Myslela si, že nemá žiadnu veľkú hodnotu. Jej susedka ju ale presvedčila, aby ho pre istotu nechala oceniť. A výsledná suma žene doslova vyrazila dych: zdanlivo bezcenný prsteň mal hodnotu 2 milióny libier (viac ako 2,3 milióna eur)!

34-karátový diamant

Odborník Mark Lane z aukčného domu Featonby’s Auctioneers & Valuers, do ktorého žena prsteň odniesla, ostal tiež poriadne prekvapený.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia sa na internete podelili o svoje úlovky z blších trhov

„Tá pani sa proste prechádzala po uliciach a potom vošla dnu a spýtala sa, či môžem prsteň oceniť,“ uviedol Lane. „Keď sme ho rozbalili, uvideli sme pomerne veľký kameň, väčší než librová minca. Najprv mi napadlo, že to môže byť syntetická kópia diamantu.

Shutterstock

Sedel som za stolom asi dva či tri dni, kým som mohol použiť testovací stroj na diamanty. Potom sme prsteň poslali partnerom v Londýne a následne bol certifikovaný expertmi v Belgicku. Tí potvrdili, že kameň má 34 karátov.“

Nešlo teda o žiadnu kópiu, ale o skutočný diamant! Lane uviedol, že ide o najväčší diamant, aký počas svojej praxe za posledných päť rokov videl. Žena si tak môže gratulovať k obrovskému šťastiu. Veď komu sa už len podarí odísť z blšieho trhu s takým bohatstvom?


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.