Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Dôchodkyňa takmer vyhodila prsteň z blšieho trhu. Má hodnotu viac ako 2,3 milióna eur

Bolo obrovským šťastím, že žena prsteň nevyhodila.


Ani sa tomu nechce veriť, ale človek môže doma či na blších trhoch objaviť naozajstné vzácnosti. Na vlastnej koži sa o tom presvedčila nemenovaná dôchodkyňa z Veľkej Británie.

Tá si už pred rokmi na blšom trhu za „babku“ kúpila pekný prsteň. Neskôr naň zabudla a ako na mnoho iných drobností naň už len padal prach. Žena sa ale v týchto dňoch rozhodla doma poupratovať, pričom prsteň plánovala vyhodiť.

Myslela si, že nemá žiadnu veľkú hodnotu. Jej susedka ju ale presvedčila, aby ho pre istotu nechala oceniť. A výsledná suma žene doslova vyrazila dych: zdanlivo bezcenný prsteň mal hodnotu 2 milióny libier (viac ako 2,3 milióna eur)!

34-karátový diamant

Odborník Mark Lane z aukčného domu Featonby’s Auctioneers & Valuers, do ktorého žena prsteň odniesla, ostal tiež poriadne prekvapený.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia sa na internete podelili o svoje úlovky z blších trhov

„Tá pani sa proste prechádzala po uliciach a potom vošla dnu a spýtala sa, či môžem prsteň oceniť,“ uviedol Lane. „Keď sme ho rozbalili, uvideli sme pomerne veľký kameň, väčší než librová minca. Najprv mi napadlo, že to môže byť syntetická kópia diamantu.

Shutterstock

Sedel som za stolom asi dva či tri dni, kým som mohol použiť testovací stroj na diamanty. Potom sme prsteň poslali partnerom v Londýne a následne bol certifikovaný expertmi v Belgicku. Tí potvrdili, že kameň má 34 karátov.“

Nešlo teda o žiadnu kópiu, ale o skutočný diamant! Lane uviedol, že ide o najväčší diamant, aký počas svojej praxe za posledných päť rokov videl. Žena si tak môže gratulovať k obrovskému šťastiu. Veď komu sa už len podarí odísť z blšieho trhu s takým bohatstvom?


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť