Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Dočkali sa. Rodina po piatich rokoch našla svojho ukradnutého psíka

Príbeh sa skončil šťastne.


Neunášajú sa len ľudia, ale aj zvieratá. Jedným z nich bola aj fenka francúzskeho buldoga menom Roxie, ktorú niekto uniesol pred takmer piatimi rokmi. Ako uvádza portál LADbible, Roxie mala vtedy len 18 týždňov.

Jej majitelia sa ju, pravdaže, snažili nájsť, neboli však úspešní. Ako sa mesiace menili v roky, majitelia sa zmierili s tým, že svoju Roxie už nikdy nenájdu. 30. októbra tohto roku sa však stal zázrak: Roxie sa podarilo nájsť!

Objavili ju náhodou

Túlala sa v parku Rickerby Park v britskom meste Carlisle, kde ju našiel tím chytačov túlavých psov. Keďže Roxie majitelia začipovali, nebol problém dohľadať ich. Fenka sa tak k nim mohla po dlhých rokoch vrátiť. „Takmer som si vyplakala oči, keď som ju spoznala,“ prezradila novinárom šťastná majiteľka Shonda. Roxie bola v dobrom zdravotnom stave, z čoho sa dá usudzovať, že nebola týraná.

Shutterstock

Doma ju čakali aj nové tváre

Kým bola preč, Shonde sa narodili dve deti a jej rodina si zaobstarala aj buldoga menom Bear. Zdá sa ale, že Roxie do staronového prostredia zapadla bez problémov.

Zástupcovia mesta uviedli, že tento príbeh len podčiarkol dôležitosť začipovania. „Ukazuje, aké dôležité je začipovanie vášho psa. Keď sme ju našli, boli sme schopní overiť mikročip a získali sme tak detaily osoby, ktorá nahlásila jej krádež.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje