Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Dvanásť rokov. Dlhých dvanásť rokov čakali hráči na pokračovanie legendárnej série, ktorá sa nám naposledy predstavila v roku 2007. Hoci to nie je vysnívaná Epizóda 3, Valve prichádza s novým plnohodnotným titulom. Ponesie názov Half-Life: Alyx.

Asi najdôležitejšiu informáciu predstavuje podľa Steam fakt, že ide o VR exkluzivitu. Ak si do marca 2020 nezoženieš set na virtuálnu realitu, máš smolu a hru si pri jej uvedení nezahráš. Ako naznačuje názov, hráč sa vtelí do postavy dobre známej Alyx Vance – prvýkrát v histórii Half-Life budeme mať hovoriaceho protagonistu.

Možno niekoho sklame, že Half-Life: Alyx príbehovo nenadväzuje na Epizódu 2, ale slúži ako prequel k Half-Life 2 a odohráva sa pred príchodom Gordona do City 17. V traileri môžeme vidieť starých známych headcrabov, zombíkov, ale aj vojakov Combine v alternatívnych uniformách, alebo niečo, čo vyzerá ako prototyp Stridera.

Hra vyzerá naozaj parádne a zdá sa, že Valve využije všetky možnosti VR technológie pre najlepší možný herný zážitok. Ako ukazuje trailer, Alyx na svojich rukách ponesie „gravity gloves“, rukavice, ktoré fungujú ako malý Gravity Gun. Vďaka nim budeme môcť interagovať s prostredím ako ešte nikdy predtým a dočkáme sa aj hackovacích minihier.

Gepostet von Nihilanth am Dienstag, 19. November 2019

Na úplnom konci steamovej stránky hry je dôležitá informácia, ktorú by možno mnohí prehliadli. Titul obsahuje módovacie nástroje pre Source 2 engine, ktoré umožňujú tvorbu prostredí vo virtuálnej realite.

Užívateľský obsah a módy sú jedna z vecí, čo spravila sériu Half-Life nesmrteľnou a viedla ku vzniku legendárnych značiek ako napríklad Counter-Strike. Toto je ďalší krok, ktorým chce Valve ľudí donútiť ku kúpe VR setov a spraviť z virtuálnej reality bežný štandard. Raz, keď budeme všetci vhodne vybavení, sa snáď raz dočkáme aj tej trojky…

Half-Life Alyx sa dá predobjednať na Steame za 44,99€. K dispozícii bude v marci 2020. Titul je kompatibilný so všetkými štandardnými VR headsetmi pre PC.

Zdroj: steampowered.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť