Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Fanúšikovia komiksov majú v týchto dňoch pomerne veľký sviatok. Na streamovacie služby totiž zamieril nový zostrih filmu Liga spravodlivosti. Táto komiksovka od Zacka Snydera má pomerne pohnutú históriu.

Snyder mal pri jej točení vlastnú originálnu víziu, ktorá ale narazila jednak na odmietavý postoj štúdia Warner Bros. (ktoré po sklamaní z Batman vs. Superman už nechcelo žiadnu ambicióznu temnotu), ale hlavne na veľkú osobnú tragédiu režiséra. Zackovi Snyderovi totiž počas nakrúcania, ktoré už tak nebolo ľahké, zomrela jeho dcéra, ktorá spáchala samovraždu.

HBO MAX

Bolo teda pochopiteľné, že Snyder sa stiahol a film zaňho dotočil overený Joss Whedon, ktorý má na konte napríklad prvé dva diely Avengers. Film sa do kín dostal v roku 2017 a pozbieral skôr negatívne recenzie a ani diváci s ním neboli spokojní.

Whedon ubral z typicky snyderovskej osudovosti a prihodil viac humoru a odľahčenosti.

V snímke sa tak bili dva prístupy a vznikol patvar, ktorý vo výsledku neoslovil nikoho. Fanúšikovia sa zároveň hneď po premiére začali dožadovať pôvodného Snyderovho strihu. Zdalo sa, že sa ho nikdy nedočkáme, pretože proste neexistuje a Warner Bros. Snyderovi nebolo ochotné po ďalšom finančnom sklamaní dávať milióny na pretáčky a dotáčky.

Napokon sa ale stal malý zázrak a Snyder fanúšikom oznámil, že pôvodný zostrih predsa len uvidia. Vrhol sa na dotáčanie materiálu a dal nám na známosť, že nás čaká mohutná 4-hodinová vízia bez akýchkoľvek kompromisov. Skrátka pôjde o jeho pôvodnú víziu, bez akýchkoľvek zásahov. V týchto dňoch sme sa jej dočkali na HBO GO.

HBO MAX

Prepracovanejší film

Príbehová kostra je v zásade rovnaká. K Zemi sa blížia vojská Steppenwolfa (Ciarán Hinds), vyslanca démonického Darkseida, a hrozí jej kompletný zánik. Bruce Wayne (Ben Affleck) musí po smrti Supermana (Henry Cavill) dať dohromady tím hrdinov, aby našu domovskú planétu ochránili. Okrem Wayna/Batmana je členom tímu Wonder Woman (Gal Gadot), Cyborg (Ray Fisher), Flash (Ezra Miller) a Aquaman (Jason Momoa).

Čo sa týka štýlu, tak máme očakávať radikálne odlišný film, než ten, ktorý poznáme z roku 2017.

Recenzenti sa zhodli prakticky v tom, že Snyderovi sa podarilo doručiť oveľa lepšiu snímku, ktorá je prepracovanejšia, má sympatické postavy a premyslenejšie príbehové zákruty.

HBO MAX

Po všetkých stránkach by teda diváci mali dostať oveľa kvalitnejší kúsok. Prvé reakcie divákov sú zatiaľ veľmi spokojné, ale jedným dychom treba dodať, že na svoje si prídu najmä hardcore fanúšikovia DC Comics, ktorí sa v tomto svete orientujú a majú ho radi.

V Snyderovej vízii sa objaví viacero legendárnych komiksových postáv na čele s Darkseidom (Ray Porter), DeSaadom (Peter Guinness), Jokerom (opäť Jared Leto) či Lexom Luthorom (Jesse Eisenberg). Pokiaľ teda DC komiksy a filmy Zacka Snydera miluješ, čaká ťa strhujúci zážitok, pri ktorom ti tie mamutie štyri hodiny ubehnú ako voda. Film nájdeš (ako sme sa už zmienili) na HBO GO. Ako sa ti páčil?


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť