Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Dočkáme sa druhej Duny až budúci rok? Štúdio zvažuje odsun premiéry

Začíname pociťovať dôsledky hollywoodskeho štrajku.


Tešíš sa už na druhý diel epického sci-fi Duna? My tiež. Preto sme so znepokojením prijali správu o tom, že štúdio Warner Bros. zvažuje jej presun až na budúci rok! Ako píše portál Variety, na vine je práve prebiehajúca stávka scenáristov a hercov.

Pokiaľ v tom nevidíš žiadnu súvislosť, tak zdanie klame. Herci totiž nemôžu absolvovať žiadne propagačné návštevy v rôznych talk shows (ktoré sa kvôli štrajkujúcim scenáristom nenatáčajú). Nemôžu sa vlastne podieľať na akejkoľvek propagácii ich filmu. Iste tušíš, čo to znamená. Mohlo by to výrazne ohroziť tržby.

film, filmy, Duna: Časť druhá, štrajk hercov, štrajk scenáristov, Hollywood, kino program, slovenské kino, odklad premiéry
MovieStillsDB / Warner Bros.

Warner Bros. teda reálne uvažuje, že druhú Dunu, ale aj komiksovku Aquaman and the Lost Kingdom a muzikál The Color Purple odsunú až na budúci rok. Všetky tri filmy si pôvodne mali odbiť americkú premiéru na jeseň a v zime tohto roka. Konečné rozhodnutie ešte nepadlo, ak sa však bude štrajk predlžovať, zrejme sa odsunom nevyhneme.

Duna je trochu špecifická aj tým, že sa na nej podieľa aj štúdio Legendary Entertainment. Bez jeho súhlasu nebude možné snímku odsunúť na iný dátum. Jeho zástupcovia sa však k celej veci zatiaľ nevyjadrili.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.