Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Dočkáme sa prvého mileniálskeho svätca? „Influencer boží“ by podľa pápeža mal byť kanonizovaný

Carlovi Acutisovi pripísal pápež František druhý zázrak.


Keď je reč o svätcoch, väčšina ľudí si predstaví nejakého mučeníka, ktorý žil pred mnohými stáročiami. Kanonizácia svätcov v katolíckej cirkvi je však stále prebiehajúci proces a noví svätci pribúdajú aj v modernej dobe. Ako píše portál BBC, do zoznamu sa zrejme čoskoro zapíše Carlo Acutis, známy ako „influencer boží“.

Tvorca zázrakov

O svätorečení Acutisa sa začalo hovoriť po tom, ako mu pápež František pripísal druhý zázrak. Londýnsky rodák mal vo Florencii uzdraviť študentku s krvácaním do mozgu utŕženým po páde z bicykla. Prvý zázrak bol Acutisovi pripísaný už v roku 2020. Bolo ním údajné uzdravenie brazílskeho dieťaťa s vrodeným ochorením pankreasu.

Sám Acutis podobné šťastie nemal. Zomrel ako 15-ročný na leukémiu. Po smrti bolo chlapcovo telo premiestnené do Assisi, kde je vystavené spolu s rôznymi relikviami spojenými s jeho životom.

Carlo Acutis bol už odmalička oddaný vznešeným myšlienkam. Svoje prvé našetrené peniaze použil na kúpu spacieho vaku pre muža bez strechy nad hlavou. Chlapec často pomáhal ľuďom v núdzi, zbieral odpadky a vystupoval proti šikane.

Takto sa vyrába obľúbený nanuk Slovákov. Video z výrobnej linky šokovalo internet

Odporúčame prečítať:

Takto sa vyrába obľúbený nanuk Slovákov. Zábery z výrobnej linky zarazili internet

Influencer boží

Acutis si svoju prezývku vyslúžil vďaka práci na webovej stránke dokumentujúcej zázraky. Stránka bola publikovaná len niekoľko dní pred jeho smrťou a preložili ju do niekoľkých jazykov. Chlapec bol známy svojou vášňou pre počítače, programovanie a strih videa. Tieto zručnosti sa snažil využiť pri šírení katolíckej viery. Väčšinu svojho krátkeho života prežil v Taliansku, odkiaľ pochádzali jeho rodičia.

Zaujímavé je, že rodičia Andrea a Antonia vôbec neboli nijako silne veriaci. Obaja pochádzali z bohatých rodín a dá sa povedať, že k náboženstvu pristupovali skôr ako ku kultúrnej tradícii než k niečomu hlboko duchovnému. Carlov záujem o katolícku vieru prebudila vraj jeho hlboko veriaca poľská opatrovateľka, ktorá sa o neho v ranom detstve starala.

Carlo Acutis, známy ako "influencer boží", možno už čoskoro bude kanonizovaný a vyhlásený za katolíckeho svätca.
Profimedia

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.