Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Marvelovské univezum stále šliape na plné obrátky a do našich kín sa už čoskoro pozrie nový diel jeho skladačky. Réžie snímky Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva sa chopil Sam Raimi a v hlavnej úlohe opäť uvidíme Benedicta Cumberbatcha. O čom bude jeho nové dobrodružstvo?

Temné paralelné reality

Príbehovo nadväzujeme priamo na Spider-Mana: Ďaleko od domova, v ktorom sa Strangeovi (Benedict Cumberbatch) podarilo (nechtiac) rozbiť na kúsky mnohovesmír. To znamená, že náš hrdina sa bude musieť vydať do rôznych paralelných svetov, v ktorých ho čaká smrteľné nebezpečenstvo.

Čeliť bude musieť aj novému a mimoriadne mocnému nepriateľovi. Pomocnú ruku mu však podá Wanda Maximoff alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a tiež Strangeov mentor Wong (Benedict Wong).

Vo vedľajších úlohách uvidíme aj Chiwetela Ejiofora, Xochitl Gomez, Michaela Stuhlbarga, Patricka Stewarta či Rachel McAdams. Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva púta pozornosť aj tým, že zrejme pôjde o prvú marvelovku, ktorá sa vydá do trochu temnejších vôd. Napokon, podľa tvorcov by sme sa mali dočkať aj výdatnej porcie hororových prvkov. Sam Raimi prezradil, že práve to bola hlavná motivácia, prečo na réžiu kývol.

„Horor a napätie boli pre mňa vždy zábavné aspekty filmovej tvorby,“ vyjadril sa a dodal: „Jedným z dôvodov, prečo ma Doctor Strange ako postava zaujal, je, že je to kúzelník. Keď som vyrastal, robil som kúzelníka na detských oslavách a svadbách. Veľmi ma bavilo vytvárať ilúzie. Superhrdina, ktorý je iluzionista a kúzelník, ma mimoriadne zaujíma.“

Mrazivý komiksový horor

Práve svojím posunutím bližšie k hororu by film mohol pôsobiť pomerne sviežo. Hoci marvelovky stále bodujú u kritikov aj divákov, je jasné, že aj toto univerzum sa musí nejako posúvať a rozvíjať. Trochu experimentovania so žánrami teda rozhodne neuškodí. Sme veľmi zvedaví, ako Raimi obstál.

Trailery však naznačujú, že báť sa o kvalitu nemusíme a v kinách sa dočkáme naozaj kvalitnej komiksovky. Temný kabát Strangeovi padne ako uliaty, atmosféra funguje a niektoré scény sú dokonca príjemne mrazivé. Nepochybujeme teda, že film bude stáť za to. Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva do našich kín dorazí 5. mája 2022.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť