Dodržiavanie odstupov kontroluje v Singapure desivý robotický pes

Robotické psy a drony namiesto vojakov či policajtov.

Zdroj: Youtube / The Straits Times

V mnohých krajinách sa pomaly začali uvoľňovať opatrenia spojené s koronavírusom. Rúška sú však ešte stále nevyhnutným doplnkom, rovnako ako dodržiavanie bezpečných odstupov.

Výnimkou nie je ani Singapur, kde na dodržiavanie nutnej vzdialenosti dohliada akási čudesná vec, ktorá sa môže zdať mnohým dosť desivá. Je to totiž robotický pes, ktorý ani zďaleka nevyzerá ako pes. O robotovi napísal web Daily Dot.

Robotický pes, kvôli ktorému prestaneš chodiť von

Video zo Singapuru, kde sa parkom prechádza robotický pes, pripomína časť seriálu Black Mirror, ktorý je charakteristický futuristickými témami. Namiesto policajtov či vojakov sa v singapurskom parku prechádza tento robot. Miestami vyzerá hrozivejšie, ako vojaci so samopalmi v rukách.

Štvornohý robot dostal meno Spot. Jeho úlohou je pripomínať ľuďom, aby nezabúdali na bezpečné odstupy. Je vyzbrojený kamerami, ktoré mu pomáhajú detegovať, koľko návštevníkov sa nachádza v parkoch, záhradách a národných rezerváciách, ktoré kontroluje. Kamery by však nemali mať schopnosť ukladania záznamov.

Bezpečnejšia kontrola parkov

Robot má tiež funkciu 3D mapovania terénu a vďaka svojim štyrom nohám je oveľa šikovnejší v obchádzaní prekážok, ako je to u robotov s kolesami. Zatiaľ je takéto kontrolovanie parkov len skúšobné, ak sa však osvedčí, tak chcú v Singapure využívať robotov na ranné a večerné kontroly v parkoch a iných verejných priestranstvách.

Vďaka tomuto štvornohému robotovi nie sú v parkoch potrebné ľudské hliadky, ktoré by museli riskovať vlastnú bezpečnosť a zdravie. Okrem toho sú v parkoch využívané aj drony, ktoré nad nimi hliadkujú. Robot Spot tiež pomáha v lokalitách, kde sú umiestnení ľudia s miernymi symptómami. Nosí im lieky a iné dôležité veci.

Shutterstock.com

Zdroj: dailydot.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenka po karanténe vyskúšala novú nechtárku. Trpko svoje rozhodnutie oľutovala


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME