Dojemný animovaný film od Pixaru predstavil prvýkrát v hlavnej úlohe homosexuálnu postavu

Krátky film Out si môžeš pozrieť na streamovacej službe Disney+.

Zdroj: Pixar

Slávne štúdio Pixar, ktoré stojí za hitmi ako V hlave, Toy Story či Príšerky, s.r.o, svojím novým projektom prepisuje históriu. Vôbec prvýkrát nám totiž predstaví hlavnú homosexuálnu postavu zo svojej dielne. Ako uvádza aj portál Unilad, krátky film Out si môžeš pozrieť na streamovacej platforme Disney+ od 22. mája tohto roku, kde je zaradený v rámci série krátkometrážnych filmov SparkShorts.

Jeho hlavným hrdinom je Greg a jeho priateľ Manuel. Greg však o svojej sexuálnej orientácii ešte nepovedal svojim rodičom a má strach, či ho dokážu prijať. Okrem Manuela, ktorý bude stáť po jeho boku, mu však pomôžu aj jeho domáci maznáčikovia: psík a mačka.

Trailer na tento pozoruhodne vyzerajúci a dojemný kraťas si môžeš pozrieť priamo v tomto článku. Zdá sa, že Pixar sa bude vo svojich nadchádzajúcich filmoch snažiť byť otvorenejší aj postavám z LGBTI+ komunity.

Adekvátnu reprezentáciu si zaslúžia všetci ľudia, nielen heterosexuáli. Uvidíme, či sa časom dočkáme aj celovečeráku s otvorene homosexuálnou postavou. Doteraz sme dostali skôr len jemné náznaky, napríklad vo filmoch Zootopia či v novinke Vpred, kde sa policajtka Spector zmienila o tom, že má priateľku. Hoci sme ju na plátne nikdy nevideli, len táto zmienka stačila, aby bol film zakázaný v moslimských krajinách.

Snáď teda aj potenciálna prítomnosť postáv z LGBTI+ komunity bude postupne viesť k väčšej tolerancii a minimalizovaniu najrôznejších iracionálnych predsudkov.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
39
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
50
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dva psíky ťa v tomto meme presvedčia, že čas zmení každého

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME