Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Slávne štúdio Pixar, ktoré stojí za hitmi ako V hlave, Toy Story či Príšerky, s.r.o, svojím novým projektom prepisuje históriu. Vôbec prvýkrát nám totiž predstaví hlavnú homosexuálnu postavu zo svojej dielne. Ako uvádza aj portál Unilad, krátky film Out si môžeš pozrieť na streamovacej platforme Disney+ od 22. mája tohto roku, kde je zaradený v rámci série krátkometrážnych filmov SparkShorts.

Jeho hlavným hrdinom je Greg a jeho priateľ Manuel. Greg však o svojej sexuálnej orientácii ešte nepovedal svojim rodičom a má strach, či ho dokážu prijať. Okrem Manuela, ktorý bude stáť po jeho boku, mu však pomôžu aj jeho domáci maznáčikovia: psík a mačka.

Trailer na tento pozoruhodne vyzerajúci a dojemný kraťas si môžeš pozrieť priamo v tomto článku. Zdá sa, že Pixar sa bude vo svojich nadchádzajúcich filmoch snažiť byť otvorenejší aj postavám z LGBTI+ komunity.

Adekvátnu reprezentáciu si zaslúžia všetci ľudia, nielen heterosexuáli. Uvidíme, či sa časom dočkáme aj celovečeráku s otvorene homosexuálnou postavou. Doteraz sme dostali skôr len jemné náznaky, napríklad vo filmoch Zootopia či v novinke Vpred, kde sa policajtka Spector zmienila o tom, že má priateľku. Hoci sme ju na plátne nikdy nevideli, len táto zmienka stačila, aby bol film zakázaný v moslimských krajinách.

Snáď teda aj potenciálna prítomnosť postáv z LGBTI+ komunity bude postupne viesť k väčšej tolerancii a minimalizovaniu najrôznejších iracionálnych predsudkov.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť