Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Asi každý z nás má občas túžbu nechať za sebou stres dnešnej doby a utiahnuť sa niekde na samotu a do ticha. Dnešná hektická spoločnosť so všetkými svojimi úzkosťami na podobné myšlienky priam vyzýva. Málokto ale má odvahu naozaj tento krok uskutočniť. Ako uvádza portál LADbible, záujemcovia o pokojný život na samote teraz majú jedinečnú príležitosť svoje sny zrealizovať.

Na malom ostrovčeku v Severnom Walese v blízkosti ostrovu Anglesey v prielive Menai Strait sa totiž predáva osamotený domček, v ktorom by bolo radosť žiť. Okrem neho je na ostrove už len jedna stavba. Oba domy boli postavené v 18. storočí a pôvodne slúžili ako provizórne obydlia pre rybárov.

Odvtedy však boli viackrát zrenovované a teraz sú zariadené v adekvátnom modernom štýle. V hlavnej stavbe nájdeme päť spální, dve kúpeľne, kuchyňu, jedáleň či obývaciu izbu. Podľa Louise Docwra z realitnej kancelárie Purple Bricks, ktorá nehnuteľnosti na ostrove predáva, je podobná chalúpka ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré radi rybárčia či obľubujú výlety na lodi.

Podľa nej sú navyše domy situované do krásnej prírody ostrovčeka a sú tým pravým miestom na oddych. Všade okolo je dokonalý pokoj. „Vhodný dom to môže byť aj pre umelca, keďže pôvodný majiteľ na poschodí zriadil úžasné štúdio,“ podotkla Docwra. „Ide o idylické a pokojné miesto, ktoré je zároveň blízko k pobrežiu. Je teda ideálne pre ľudí, ktorí potrebujú chodiť do kancelárie či do inej práce.“ Dodala tiež, že ide o jedinečnú príležitosť, ktorá sa naskytne možno len raz v živote.

Koľko ale za takúto idylku vysolíš? V prepočte je to viac ako milión eur. Ale kto chce žiť ako v rozprávke, musí investovať.

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť