Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Existujú rôzne formy umenia. Niektoré sa nám ťažko chápu a iné nás zas poriadne ohromia. Sú medzi nimi realistické maľby nerozoznateľné od fotiek, ale napríklad aj maľovanie na telo. Ak to vie niekto naozaj dobre, dokáže z toho vzísť skvelá optická ilúzia, ktorá ti doslova zamotá hlavu. Pozri sa na diela umelca menom Jörg Düsterwald a skús na nich nájsť ľudí. 

Umenie splynutia s prostredím

Občas by sme mali radi schopnosť splynutia s prostredím, podobne, ako to vie chameleón. Napríklad, keď vidíme svojho ex alebo nás učiteľka volá k tabuli. Podobných situácií by sa dalo nájsť mnoho. Niektorým ľuďom sa to však podarilo, no rozhodne do toho musia vložiť poriadne veľa času a energie. Nehovoriac o tom, že to len tak sami nezvládnu.

Umelec, ktorý necháva modelky zmiznúť, no nie je kúzelník

Jörg Düsterwald je umelec, ktorý sa venuje umeniu “bodypaintingu“, teda maľovaniu na ľudské telo. Toto umenie spája s okolitou prírodou tak, aby jeho modeli doslova v scenérii zmizli. Chce to poriadnu dávku trpezlivosti, ale aj dobré pozorovacie oko, stačí milimeter odchýlky alebo iný uhol pohľadu a optická ilúzia stráca svoj efekt.

Jörg s pomocou modelky vytvára zaujímavé fotografie, na ktorých by si pravdepodobne za normálnych okolností nič zvláštne nezbadal. Občas sa však naozaj musíš pozrieť bližšie, lebo sa na nich ukrývajú ľudia, ktorí vďaka pomaľovaniu tela doslova splynuli s prostredím. Pozri si túto výnimočnú hru s ilúziou, pri ktorej nemuseli byť využité žiadne grafické úpravy.

Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.