Doktorku zo Slovenska pobavil jej pacient, keď prišla na príčinu jeho dokonalého tlaku

Jeho vždy rovnaký tlak sa jej nezdal, tak to preverila.

Zdroj: MUDr. Jana Bendová, PhD. / EMEFKA

Doktori mávajú vo svojej náročnej práci raz za čas aj svetlé momenty, keď ich chtiac i nechtiac pacienti pobavia. Možno si pamätáte všeobecnú lekárku MUDr. Janu Bendovú z našej rubriky Kamarát sa pýta, kde odpovedala na rôzne otázky z prostredia medicíny. Už v minulosti sa s nami podelila o zaujímavé i zábavné zážitky zo svojej ambulancie.

Pred pár dňami na svojej fanpage zverejnila jeden z ďalších úsmevných príbehov z ambulancie. Jej pacient mal totiž neustále dokonalý tlak, keď prišla na príčinu, nemohla sa nesmiať.

Úsmevný zážitok z ambulancie slovenskej doktorky

Pani doktorka na svojej fanpage prednedávnom zverejnila príspevok, ktorý opisoval jednu z mnohých úsmevných situácií z jej ambulancie. Išlo o pacienta – dôchodcu, ktorý mal u nej v ambulancii vysoký tlak – 170/100, no doktorke tvrdil, že ho má doma vždy dobrý a hlavne stále rovnaký. Doktorke sa to nezdalo a rozhodla sa, že to preverí, preto pacienta požiadala, aby doniesol svoj domáci tlakomer.

Akonáhle pacient svoj tlakomer doniesol, bolo jej ihneď jasné, čo je vo veci. Na tlakomeri bola totiž stále ochranná fólia, na ktorej bol predtlačený jeho dokonalý tlak – 129/78. Pacient skrátka zabudol dať dole po zakúpení tlakomera ochrannú fóliu a tým pádom mal neustále skvelý krvný tlak.

Dnešná príhoda z našej ambulancie: Pacient mal v ambulancii opakovane vysoký tlak 170/100, ale tvrdil, že doma má tlak…

Gepostet von MUDr. Jana Bendová, PhD. am Mittwoch, 5. August 2020

Príspevok pobavil nielen doktorku

Príspevok pani doktorky si získal veľa ohlasov. Zdieľalo ho takmer 700 ľudí a nazbierali sa pod ním desiatky komentárov. Niektorí ľudia sa vyjadrili, že sa im podobná príhoda stala tiež, no potom, ako mali všetci doma rovnaký tlak, prišli na to, čo je vo veci. Mnohí ľudia doktorku chválili, ako šikovne situáciu vyriešila a že sa vôbec o pacienta zaujímala.

Niekto dokonca napísal, že aspoň pacient nemal stres z vysokého tlaku, na čo pani doktorka odpovedala: „On nemal stres, ale ja z jeho vysokého tlaku áno.“ Pacient však rozhodne nebol jediný, ktorému sa podaril takýto vrtoch. Ľudia sa v komentároch podelili o podobné príhody s topánkami, ktoré boli nepohodlné kvôli zabudnutému papieru vo vnútri, alebo s poškriabaným nábytkom, na ktorom bola rovnako ochranná fólia.

Človek je skrátka tvor omylný a aspoň neprichádzame o podobné zábavné situácie. 🙂

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
86
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tragikomické situácie, ktoré nastávajú takmer po každom rozchode

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME