Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Doktori mávajú vo svojej náročnej práci raz za čas aj svetlé momenty, keď ich chtiac i nechtiac pacienti pobavia. Možno si pamätáte všeobecnú lekárku MUDr. Janu Bendovú z našej rubriky Kamarát sa pýta, kde odpovedala na rôzne otázky z prostredia medicíny. Už v minulosti sa s nami podelila o zaujímavé i zábavné zážitky zo svojej ambulancie.

Pred pár dňami na svojej fanpage zverejnila jeden z ďalších úsmevných príbehov z ambulancie. Jej pacient mal totiž neustále dokonalý tlak, keď prišla na príčinu, nemohla sa nesmiať.

Úsmevný zážitok z ambulancie slovenskej doktorky

Pani doktorka na svojej fanpage prednedávnom zverejnila príspevok, ktorý opisoval jednu z mnohých úsmevných situácií z jej ambulancie. Išlo o pacienta – dôchodcu, ktorý mal u nej v ambulancii vysoký tlak – 170/100, no doktorke tvrdil, že ho má doma vždy dobrý a hlavne stále rovnaký. Doktorke sa to nezdalo a rozhodla sa, že to preverí, preto pacienta požiadala, aby doniesol svoj domáci tlakomer.

Akonáhle pacient svoj tlakomer doniesol, bolo jej ihneď jasné, čo je vo veci. Na tlakomeri bola totiž stále ochranná fólia, na ktorej bol predtlačený jeho dokonalý tlak – 129/78. Pacient skrátka zabudol dať dole po zakúpení tlakomera ochrannú fóliu a tým pádom mal neustále skvelý krvný tlak.

Dnešná príhoda z našej ambulancie: Pacient mal v ambulancii opakovane vysoký tlak 170/100, ale tvrdil, že doma má tlak…

Gepostet von MUDr. Jana Bendová, PhD. am Mittwoch, 5. August 2020

Príspevok pobavil nielen doktorku

Príspevok pani doktorky si získal veľa ohlasov. Zdieľalo ho takmer 700 ľudí a nazbierali sa pod ním desiatky komentárov. Niektorí ľudia sa vyjadrili, že sa im podobná príhoda stala tiež, no potom, ako mali všetci doma rovnaký tlak, prišli na to, čo je vo veci. Mnohí ľudia doktorku chválili, ako šikovne situáciu vyriešila a že sa vôbec o pacienta zaujímala.

Niekto dokonca napísal, že aspoň pacient nemal stres z vysokého tlaku, na čo pani doktorka odpovedala: „On nemal stres, ale ja z jeho vysokého tlaku áno.“ Pacient však rozhodne nebol jediný, ktorému sa podaril takýto vrtoch. Ľudia sa v komentároch podelili o podobné príhody s topánkami, ktoré boli nepohodlné kvôli zabudnutému papieru vo vnútri, alebo s poškriabaným nábytkom, na ktorom bola rovnako ochranná fólia.

Človek je skrátka tvor omylný a aspoň neprichádzame o podobné zábavné situácie. 🙂


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.