Dokumenty, ktoré sú porovnateľné s horormi. Budeš z nich mať zimomriavky

Tieto by si rozhodne nemal pozerať pred spaním.

Zdroj: Netflix

Dokumenty sa zväčša zdajú byť nudné a zdĺhavé. Existuje ich však také obrovské množstvo, v ktorom by si každý našiel to pravé orechové. Medzi nimi sa nachádza hneď niekoľko príkladov, ktoré ťa poriadne vydesia. Niekomu možno bude stačiť pravda o jedle, ktoré denne jedáva, iný si zas potrpí na tvrdší kaliber.

Väčšina týchto hororov dokumentov sa nachádza na Netflixe, takže ak máš predplatné, konečne ho poriadne využiješ, ak nie, môžeš vyskúšať mesiac zadarmo.

The Confession Tapes

Dokumentárny seriál, ktorý je o zvláštnych psychologických taktikách, ktoré vyšetrovatelia využívali pri trestných činoch s nedostatkom fyzických dôkazov. Je o šiestich pravdivých prípadoch, pri ktorých bolo preukázané, že sa k trestnému činu priznali nevinné osoby. Podobný dokument je aj Making a Murderer.

Rotten

Dokument, ktorý je tak trochu na inú nôtu. S niekým možno nijak nepohne, nebude mu veriť a inému zmení pohľad na viaceré veci. V šiestich častiach ti dokumentárny seriál odhaľuje pravdu o potravinárskom priemysle. Výnimkou nie sú korupcie, podvody a mnoho ďalších tajomstiev, ktoré sa priamo dotýkajú potravinového priemyslu.

Audrie & Daisy

Príbeh dvoch mladých žien, ktoré boli sexuálne napadnuté blízkymi osobami. Ony aj ich rodiny sú následne napádaní ľuďmi na internete, ale aj blízkymi komunitami. Príbeh hovorí o tom, čo sa môže stať komukoľvek. Odhaľuje, akí dokážu byť ľudia krutí a nepríjemní nielen na internete.

Voyeur

Príbeh je o investigatívnom novinárovi, ktorý sleduje majiteľa motela, ktorý strávil desiatky rokov sledovaním svojich hostí. V tomto moteli by si nechcel stráviť ani jednu noc.

I am a Killer

Vrahovia, odsúdení na doživotie za viacnásobné vraždy, rozprávajú na kameru svoj príbeh. Desivé na týchto príbehoch je, ako sa k tomu, že zabili ľudí, stavajú oni.

Nurses who kill

Skutočné svedectvá sestričiek, ktoré sa priznali k tomu, že vo svojej práci niekoho zabili. Po zhliadnutí tohto budeš ešte nervóznejší pri každej návšteve nemocnice.

Dirty money

Dokument sleduje, do akých extrémov zachádzajú korporácie za vidinou peňazí. Odhaľuje korupcie a prípady, ako firmy riskujú zdravie vlastných klientov a mnoho ďalších šokujúcich tajomstiev.

Deprogrammed

Dokument sa zaoberá ľuďmi, ktorí prešli procesom “deprogramovania“, teda návratom do normálneho života po tom, ako boli súčasťou siekt a kultov.

Genie: Secret of the Wild Child

Príbeh je o dievčatku, ktoré bolo väznené doma po dobu 13 rokov, bez akýchkoľvek sociálnych interakcií a správnej stravy. Až do roku 1970, keď ju vyslobodili od jej otca, ktorý dievča týral. Príbeh ťa prevedie utrpením a vývojom dievčatka, ktoré vyrastá v hrozných podmienkach.

The Woman Who Wasn’t There

Príbeh je o žene, ktorá tvrdila, že bola v budove Dvojičiek počas útoku, ktorý sa odohral v roku 2001. Tvrdila, že v budove bol počas útoku aj jej manžel, dokonca sa stala prezidentkou nejakej siete, ktorá združovala prežívších tohto incidentu. Dokument po častiach odhaľuje jej lži.


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaži strašidelné sviatky! Do slovenských kín prichádza lákavý horor Čierne Vianoce

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME