Dôležité veci, na ktoré by sme vo vzťahu nemali zabúdať

Zdanlivé maličkosti, ktoré ti pomôžu starať sa o svoj vzťah.

Zdroj: Shutterstock.com

Len málo pocitov je krajších ako byť zamilovaný. Avšak, zamilovanosť na začiatku vzťahu dokáže veľmi rýchlo opadnúť a potom so svojím partnerom môžete upadnúť do stereotypu. Mnoho psychológov, terapeutov a vzťahových poradcov však hovorí, že najdôležitejšia časť vzťahu je práve tá, ktorá príde po tom, ako zamilovanosť opadne.

Pekný a úspešný vzťah je ako kvetina, treba sa oň starať, a to nielen zalievaním vodou. Existuje niekoľko rôznych gest, ktorými dokážeme posúvať naše vzťahy tak, aby napredovali.

Pokús sa riešiť nezhody s chladnou hlavou

Veľa hádok vzniká práve tam, kde sú naše hlavy horúce. Teda konáme skôr, ako myslíme. Mnohokrát povieme počas argumentácie s naším partnerom niečo, čo nám je potom ľúto, a to oslabuje následne aj vzťah.

Ak vieš, že už ide medzi vami do tuhého a smeruje to k možno zbytočnej hádke, dajte si dvadsať minút prestávku. Rozdeľte sa do iných izieb, choď sa prejsť a potom, keď sa vrátiš, uvidíš, že budeš pokojnejší a s partnerom sa budete rozprávať v pokoji namiesto toho, aby ste sa hádali.

Keď máš pocit, že stále robíte iba to čo, chce ten druhý

Občas máš možno pocit, že stále robíte iba to, čo chce ten druhý a to, čo navrhneš ty, robíte veľmi málo. Skúste aplikovať metódu 3-1. Ak chce jeden z vás ísť do divadla, tak vyberie tri predstavenia, ktoré by chcel vidieť a ten druhý z nich vyberie jedno, na ktoré pôjdete. Takto to môžete robiť vždy, aby ste mali vo vzťahu viac kompromisov.

taylor hernandez, Unsplash

Buď všímavejší a naozaj počúvaj svojho partnera

Ženy mnohokrát síce odpovedia na otázku „čo chceš na narodeniny?“ jednoduchým „nič“. Zväčša však dúfajú, že muž postrehol to, ako mu ukazovala to kvetinárstvo, kde robia také pekné kytice a tie hodinky, ktoré mu spomínala, že sa jej páčia.

Samozrejme, tieto malé ťaháky občas nepostrehnú aj ženy. Preto si ich treba zapisovať. Alebo sa partnera rovno opýtať, po čom naozaj túži. Radšej dostávať úprimné darčeky ako také, ktoré len tak niekam odložíme.

Stále musíš mať sen, ktorý chceš dosiahnuť

Vysnívaný partner by nemal byť vrcholom tvojho šťastia. A už vôbec by ním nemal byť iný človek, ale ty sám. Avšak, vždy treba mať nejaký sen, napríklad, že si pôjdeš pozrieť amazonské pralesy. Je v poriadku, ak je tvoj sen úplne odlišný od toho, ktorý má tvoj partner. Základ však je, že sa budete navzájom vo svojich snoch podporovať.

Everton Vila, Unsplash

Priprav si pre polovičku nečakané prekvapenie

Po mesiacoch alebo rokoch vzťahu môže vyzerať ako stereotypná záležitosť. Je preto skvelé robiť si príjemné prekvapenia aj bez toho, aby bol Valentín, vaše výročie alebo narodeniny. Nemusí to byť hneď trojmesačná dovolenka na Bali. Občas poteší aj taká vec ako večera, kvety alebo horúca vaňa.

Nezabúdajme na mojkanie

Na začiatku vzťahov sú to samé pusinky, škrabkania a hladkania. Na tieto príjemné súčasti vzťahu by sme však nemali zabúdať ani po tom, čo vzťah trvá dlhé mesiace či roky.

Počas toho, ako máme fyzický kontakt s milovanou osobou, sa nám totiž uvoľňuje v tele hormón zvaný oxytocín, známy tiež ako hormón lásky. Tento hormón potom spôsobuje, že sa s partnerom cítime v bezpečí, šťastní a prepojení, no skrátka cítime sa zamilovane.

Toa Heftiba, Unsplash

Trávte čas aj oddelene

Mnoho ľudí sa vo vzťahu akoby zlúči v jednu osobu a majú pocit, že musia robiť všetko už len spolu. V každom zdravom vzťahu by sme mali stále tráviť primeraný čas aj bez toho druhého.

Venovať sa svojím záľubám, kamarátom a rôznych iným činnostiam, ktorým si sa venoval aj predtým. Je to dobré nielen preto, aby si si zachovával svoju vlastnú osobnosť a neustále budoval vzťah voči sebe samému. Odrazí sa to aj na vašom vzťahu, máte tak priestor na to, aby ste si raz za čas chýbali.

Nehrajte hry, rozprávajte sa

Veľmi dobre poznáme to ženské „NIČ“, ktoré spôsobuje spolu s tichom úplné mužské šialenstvo. Je potrebné pochopiť, že muži a ženy sú niekedy naozaj veľmi rozdielni a jednoducho nás takých stvorila príroda.

Nemôžeme očakávať, že ten druhý myslí a vníma veci úplne rovnako ako my. Kým nejaká maličkosť dokáže ženu uraziť, muž ju ani nepostrehne, prípadne ani poriadne nevie, že ju možno povedal. Komunikujme so svojimi partnermi, to je jediná cesta, ako ich môžeme pochopiť.

Máš aj ty nejakú radu, ktorú by si dal ľuďom, ktorí chcú pracovať na svojom vzťahu? Podeľ sa o ňu v komentároch. 🙂

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
36
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Koronavírus na Slovensku zatvára kiná. Budeme bez nich minimálne 2 týždne


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME