Dôležité vlastnosti, ktoré by sme sa mali naučiť od zvierat

Ležérnosť od mačiek, inteligenciu od havranov a chuť hrať sa od celej zvieracej ríše.

Zvieratá sú v niektorých veciach múdrejšie ako my, ľudia. Či sa ti to páči alebo nie, je to tak. Síce nechodia do školy, nevedia rozprávať a písať, ale príroda ich naučila mnoho dôležitých vecí, na ktoré sme my už skoro zabudli.

Niekedy sa už neriadime inštinktmi, čo je možno chyba. Celá zvieracia ríša nás má čo naučiť, no nájdu sa aj nejaké konkrétne druhy, ktorých vlastnosti im môžeme závidieť. 

Skoré vstávanie od vtáčikov

Na dedine ohlasujú nový deň vždy kohúty. Okrem toho, už na svitaní sú hore všetky vtáčiky, ktoré ti spríjemňujú každé ráno svojím spevom. Nemali by sme zabúdať, že občas je fajn privstať si a urobiť si pekné, pomalé ráno. Pokojne aj pred prácou či školou. Sliepky sú niekedy múdrejšie ako my, chodia spať skoro a nemajú problém vstávať na svitaní.

Kazi Faiz Ahmed Jeem, Unsplash

Lojalita od psov

Psy sú vo všeobecnosti veľmi oddané zvieratá. Ak by to tak nebolo, nevznikol by ani film o Hatchikovi, ktorý svojho pána denne čakal po príchode z práce ešte niekoľko rokov po jeho smrti. Sú nám verné bez toho, aby očakávali niečo na oplátku. Sú pri nás aj keď na nich nemáme práve čas a trpezlivo dokážu čakať, kým sa im budeme venovať.

Johann, Pexels

Oddychovanie od mačiek

Mačky sú šampiónky v oddychovaní. Okrem ich čistotnosti, ktorej by sme sa mohli priučiť tiež, by sme sa rozhodne mali inšpirovať ich ležérnosťou. Nájdu si jediné slnečné a teplé miestečko v okolí a tam si ľahnú a užívajú si pokoj. Rovnako ako ony, by sme sa mali aj my naučiť užívať si teplo a slnečné dni.

Trpezlivosť od pavúkov

Splietajú si tie svoje pavučiny a mnohokrát sa im stane, že ich niečo naruší. Napriek tomu to nevzdajú a pavučinu vytvoria odznova. Pavúky sú veľmi trpezlivé tvory, upletú si pavučiny a čakajú, kým sa im na ňu niečo prichytí dlhé hodiny.

Pracovitosť od včiel

Včely sú snáď najpracovitejšie zvieratá, aké poznáme. Takých je síce aj mnoho ďalších, no bez včiel by sme boli stratení. Včely pracujú od skorého rána (4:00) až do večera (17:00) a počas ich pracovného dňa navštívia až tisícky kvetov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bees-SSUyICBgb3tYI)

Spoluprácu od mravcov

Mravce, rovnako ako včely, sú veľmi pracovité zvieratká. Sú neskutočne silné, dokážu odniesť desať až päťdesiat-násobok ich hmotnosti, iné dokonca až sto-násobok. Pri práci v mravenisku majú dôkladne rozdelené úlohy, pri ktorých je najdôležitejším prvkom ich spolupráca. Zaujímavým faktom o mravcoch je, že si ako jedny z mála zvierat uctievajú mŕtvych jedincov a robia si cintoríny.

Poranimm Athithawatthee, Pexels

Používať rozum namiesto sily od vrán a havranov

Niekedy zbytočne používame silu a pritom je jednoduchšie trochu porozmýšľať. Vrany a havrany sú jedny z najinteligentnejších vtákov, čo fascinuje mnohých odborníkov. Ak si nevedia dať rady s otvorením orieška, tak si ho položia na cestu a počkajú, kým ho prejde auto. Potom len vyzobú jeho obsah.

Mikes Photos, Pexels

Žiť v prítomnom momente

Vo všeobecnosti by sme sa mali od zvierat učiť schopnosť viac vnímať prítomný moment. Samozrejme, zvieratá majú jednoduchší život, nechodia do práce, no vedia byť viac impulzívne a z ich života to aj vyplýva, že žijú prítomným momentom.

Nezabudnime sa hrať

Veľa zvierat sa vo svojej dospelosti stále hrá. My to máme inak. Hneď ako vyrastieme, a ako do našich životov prídu rôzne povinnosti, sme stále vážnejší a zabúdame sa uvoľniť, smiať sa, trochu sa pohrať. Samotné mačky nemajú problém v dospelosti sa kedykoľvek pohrať. Či už sú to naše domáce micky alebo králi džungle.

Gratisography, Pexels

Titulná fotka: pixabay

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fotografie, ktoré budú každému so starým otcom dôverne známe

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME