Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Dom v Chorvátsku kúpiš len za pár centov. Stačí splniť tieto podmienky a je tvoj

Obec čaká aj modernizácia.


Už ťa viac nebaví platiť hypotéku alebo nájom? No, tak máme tu pre teba riešenie. Čo by si povedal na taký dom v Chorvátsku za pár centov? Ako informujú TV Noviny, obec Legrad ti ho rada predá za pár centov, hľadá si totižto nových obyvateľov. Má to však niekoľko pravidiel.

Prázdne domy v obci kúpiš za približne 13 centov. Nie sú to žiadne domy na pláži, obec sa vôbec nenachádza pri mori, dokonca ani len v nejakej príjemnej blízkosti. Táto cena je však taká pútavá, že ti to zrejme bude aj jedno. Kto by nechcel dom prakticky zadarmo, však?

Ako spomíname, s lacnými domami prichádzajú aj požiadavky, ktoré treba splniť, nie sú však také prísne. Prvou požiadavkou je, aby si mal do 45 rokov a bol súčasťou páru. Nemusí ísť ani o manželský pár, sobáš nie je nevyhnutnosťou. Okrem toho potrebuješ mať čistý register trestov a nedoriešené bývanie.

Bonusové body máš aj za to, ak máš deti alebo pracuješ v sfére, v ktorej chýbajú pracovníci, čiže napríklad ako zdravotník a podobne. Dáva to celkom zmysel. Celkom nenáročné podmienky na to, aby si kúpil dom v Chorvátsku za pár centov, no nie?

Budúcnosť aj pre zvyšok Európy?

Zaľudnenie bolo vraj v pláne už dlhšiu dobu. Starosta obce Ivan Sabolič to chce dosiahnuť práve predajom lacných domov. Tvrdí, že vďaka tomuto spôsobu sa do Legradu nasťahovalo už niekoľko mladých rodín. Pochádzajú aj zo susedných krajín, jedna z nich napríklad pochádza aj z pobrežia.

V snahe zlepšiť sociálne zabezpečenie a celkové fungovanie plánuje obec investovať do školy a modernizovať ju.

Nedostatok obyvateľov je problémom, s ktorým sa stretávajú krajiny čoraz častejšie. Mladí ľudia odchádzajú z menších obcí v dôsledku nedostatku pracovných miest a sociálneho života. Problematická je aj pôrodnosť, ktorá v Európe čoraz viac klesá, čo vedie k nedostatočnému obyvateľstvu a prázdnym obciam.

Ktovie, možno aj na Slovensku uvidíme v maličkých mestách a dedinách o pár rokov lacné domy za smiešne peniaze. Pravdepodobnosť, že sa tak stane, je zatiaľ nízka.

Shutterstock

Obec Legrad


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.