Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 24.3.2023
sk
Gabriel
cz
Gabriel
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Doma iba v trenkách. 5 jasných znakov, že sa meníš na svojho otca

Ako často hovoríš "ja v tvojom veku"?

Je to komické, ako sa všetci dušujeme, že nikdy nebudeme ako naši rodičia, len aby sa z nás vo finále vyrysovali ich verné kópie. Nedávno sme tu mali situácie, v ktorých si ženy uvedomia, že sa menia na svoje mamy, dnes sme si na paškál zobrali pánov. Tak čo, koľké z nasledujúcich bodov na teba už sedia?

1. Doma iba v trenkách

Trenky, tatkova povestná rovnošata. Tak ako má každá babina kvetovanú kuchynskú zásteru, tak má každý otec jedny vyťahané trenky, v chladných mesiacoch obohatené o rovnako vyťahané tielko, v ktorých behá komplet všade. A je mu tri-päť, čo všetko mu v nich vidno.

Či bol piatok, sviatok, či ste čakali návštevu alebo hoc aj hosťovali inauguráciu budúceho prezidenta Spojených štátov amerických, tvoj otec bol nonstop v trenkách. A dnes? Dnes si nonstop v trenkách aj ty.

vtipné ilustrácie, keď sa začneš podobať na svojho otca
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ovládač je najlepší plyšák

Každý film, ktorý si pozeral s vašimi, poznáš len do polovice. Zhruba v tom čase totiž tatko sediaci v obľúbenom kresle, ku ktorému sa nikto iný nesmel priblížiť, zalomil aj s ovládačom v ruke a cez to pílenie dreva nebolo počuť absolútne nič. Bože, ako ti to vtedy liezlo na city…

To si ešte netušil, že o pár rokov neskôr preberieš štafetu. Hodinu s frajerkou vyberáte, čím zabijete piatkový večer, len aby si bol po chvíli tuhý ako štolverka. Jablko nepadá ďaleko od stromu.

vtipné ilustrácie, keď sa začneš podobať na svojho otca
ArtCaveManiac / EMEFKA
Tieto ľudové motívy nie sú slovenské. Predajcovia klamú Slovákov aj turistov

Odporúčame prečítať:

Tieto ľudové motívy nie sú slovenské. Predajcovia klamú Slovákov aj turistov

3. Politika – nekonečná studnica srdu

Ako správneho občana ťa malo dianie v politike zaujímať už dávno, ale všetci vieme, kde je pravda. „Ako môžu ľudia stále voliť toho somára?!“ rozčuľoval sa tvoj otec nad výsledkom predvolebných prieskumov, a tebe hlava nebrala, že ho niečo také vôbec dokáže vytočiť.

Dnes ste na tej istej vlne, čo môže mať presne dve podoby. Buď volíte tú istú stranu a kolektívne hundrete na každého, kto nie, alebo nevolíte tú istú stranu a počas volebného obdobia ste schopní pred susedmi zaprieť, že ste pokrvnými príbuznými. Tak schválne, ako je to u vás?

vtipné ilustrácie, keď sa začneš podobať na svojho otca
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje