Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Domáca neverila vlastným očiam: V noci jej pri vchode zvonil medveď

Nezvyčajné gesto od nezvyčajnej návštevy.


Keď sa hovorí o najinteligentnejších živočíšnych druhoch našej planéty, veľmi často sa zabúda na medvede. Medvede sú skutočne bystré tvory a ich um v kombinácii s ich veľkou fyzickou silou a nesmiernou obratnosťou z nich robí postrach odpadkových košov.

Rovnako ako na Slovensku, aj v iných štátoch s výskytom medveďov sa macovia často vyberajú hľadať potravu do blízkosti ľudských obydlí. Je to situácia veľmi nepríjemná, pri ktorej sa len veľmi ťažko hľadá správne riešenie.

Ako uvádza web Fox Carolina, medvede občas zavítajú doslova až k bránam domov. Tie horšie vychované z nich pri tom zazvonia a následne hneď ujdú. Bezpečnostná kamera na vstupných dverách domu v štáte Caroline zachytila medveďa, ktorému sa prakticky podarilo zreprodukovať žartík z detských čias.

YouTube video

Maco sa na návštevu vybral okolo 3:30 a majiteľka domu pri pohľade na video takmer vypľula kávu, ktorú práve pila. Návštevník po sebe zanechal odtlačok čumáku na skle a dve zničené kŕmidlá pre vtáky.

Medvede sa v danej oblasti pohybujú pomerne často a vôbec sa neboja priblížiť k ľudským domovom. Jedinec, ktorý zazvonil na dvere, môže byť vo veku dva až štyri roky.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.