Piatok 19.8.2022
sk
Lýdia
cz
Ludvík

Domáca neverila vlastným očiam: V noci jej pri vchode zvonil medveď

Nezvyčajné gesto od nezvyčajnej návštevy.


Keď sa hovorí o najinteligentnejších živočíšnych druhoch našej planéty, veľmi často sa zabúda na medvede. Medvede sú skutočne bystré tvory a ich um v kombinácii s ich veľkou fyzickou silou a nesmiernou obratnosťou z nich robí postrach odpadkových košov.

Rovnako ako na Slovensku, aj v iných štátoch s výskytom medveďov sa macovia často vyberajú hľadať potravu do blízkosti ľudských obydlí. Je to situácia veľmi nepríjemná, pri ktorej sa len veľmi ťažko hľadá správne riešenie.

Ako uvádza web Fox Carolina, medvede občas zavítajú doslova až k bránam domov. Tie horšie vychované z nich pri tom zazvonia a následne hneď ujdú. Bezpečnostná kamera na vstupných dverách domu v štáte Caroline zachytila medveďa, ktorému sa prakticky podarilo zreprodukovať žartík z detských čias.

Maco sa na návštevu vybral okolo 3:30 a majiteľka domu pri pohľade na video takmer vypľula kávu, ktorú práve pila. Návštevník po sebe zanechal odtlačok čumáku na skle a dve zničené kŕmidlá pre vtáky.

Medvede sa v danej oblasti pohybujú pomerne často a vôbec sa neboja priblížiť k ľudským domovom. Jedinec, ktorý zazvonil na dvere, môže byť vo veku dva až štyri roky.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť