Domáci miláčikovia z Instagramu, ktorí si zaslúžia tvoje lajky

Nie sú to len psíky a mačičky.

Zdroj: @my_beauty_jersey / Klaudia Harčová

Nie je nič nevšedné, že na Instagrame nájdeš rôzne profily zvierat od mačiek a psov až po tie nevšednejšie, ako sú napríklad krava alebo kadejaké iné tvory. Okrem psov influencerov sa nájdu na Instagrame aj oveľa zaujímavejšie zvieratká, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť a srdiečka.

Niektoré ťa zaujmú svojimi nádhernými fotkami, iné zas zábavnými príspevkami. Pozri si zaujímavé profily zvierat z Česka a Slovenska, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť.

Mačička Nyny

Nyny je sibírska mačka s neuveriteľne hebkým kožúškom a momentálne sa pýši viac ako dvoma tisíckami sledovateľov. Jej majiteľka nám prezradila, že Nyny veľmi rada aportuje papierové guľôčky.

Hneď ako sa zašuští nejakým papierom, Nyny sa oblizne a čaká, kým jej z neho urobia guľôčku, ktorú jej musia hodiť čo najďalej, aby sa za ňou mohla rozbehnúť. Guľôčky vám potom donesie kdekoľvek – na gauč, do postele, do kúpeľne.

„Rada cestuje, takže kedykoľvek vezmem prepravku, Nyny okamžite beží ku dverám a čaká, až jej ju otvorím, a sama si do nej nastúpi,“ prezradila nám na Nyny jej majiteľka.

Ježko Ollie

Medzi zvieratkami na Instagrame nájdeš nielen mačky a psov. Ollie je bielobruchý ježko, ktorý pochádza zo Slovenska a je poriadny cestovateľ. Na svojom Instagrame má už vyše 5-tisíc sledovateľov.

Jeho majiteľka nám vysvetlila, že ježko naozaj nie je pre každého. Ak si vážiš svoj spánok, tak by si mal radšej na ježka zabudnúť, sú v noci totiž veľmi aktívne. „Môj Oliver dokonca robí Feng Šui, pretože každé ráno je klietka v inom stave, ako bola večer. Prispôsobuje si ju tak, ako ju chce mať on. A práve toto robí v noci veľký hluk,“ vysvetlila nám Ollieho majiteľka.

Morčatá Piggy a Peggy

Pre milovníkov menších zvieratiek tu máme aj morčatá. Ak si nikdy toto zvieratko nemal, aspoň ho môžeš sledovať na Instagrame. Morčatá Piggy a Peggy majú na svojom Instagrame momentálne viac ako tisícku sledovateľov.

A toto nám na tieto dve morčatá prezradil ich majiteľ: „Sú (asi ako všetky morčatá) strašne rozmaznané, lenivé, pažravé. Pre jedlo by urobili všetko…Pohladkať sa dajú len výnimočne a neváhajú pohrýzť, keď sa im niečo nepáči.“

Zábavný pes Kuky

Kuky je psík, ktorý svojimi fotkami na Instagrame rozhodne vyniká. Na svojom Instagrame má síce len niečo cez 100 sledovateľov, ale veríme, že mu nejakí čoskoro pribudnú. To, že je rodený herec, nám naňho prezradila aj jeho majiteľka.

Odmalička ho zvykla naháňať s foťákom, až si Kuky natoľko zvykol, že teraz neustále pózuje, keď vidí, že má jeho panička v rukách mobil. „Keď som si uňho začala všímať, že pre malú maškrtu/odmenu je schopný vlastne čohokoľvek, začala som vymýšľať rôzne vtipné témy, na ktoré by sa dal odfotiť, a on si to užíval… tak sa to celé začalo.“ 

„Kuky je inak veľmi introvertný, nerád sa kamaráti s ostatnými psami. Aj s ľuďmi je veľmi prieberčivý, treba si získať jeho dôveru. Miluje štekať z okna na ľudí. Robí to celé dni. Stojí v okne, má tam malé schody vyrobené vyslovene preňho, po ktorých si vybehne až na okno a odtiaľ sleduje dianie na ulici,“ prezradila nám na Kukyho jeho majiteľka.

Kocúr a skejter Jelly

Jelly je britský krátkosrstý kocúr, ktorý má rád prechádzky v prírode a občas si rád aj zajazdí na skejte. Síce mu na Instagrame chýba len niekoľko sledovateľov do tisícky, má už svoj vlastný merch, ktorým podporuje rôzny skejtbordové závody, a tiež aj nejaké skejtbordové talenty.

Jelly nám prezradil, že ho rodičia občas zoberú aj von, „ale vždy si zapamätám cestu naspäť a hneď, ako v diaľke zazriem vchodové dvere, tak bežím rýchlo do bezpečia. Jednou z mojich obľúbených maškŕt je kukurica. Mám precestovaných veľa kilometrov vlakom a neviem sa dočkať ďalšieho dobrodružstva.“

Jazvečík Duško

Duško je čokoládový krátkosrstý jazvečík s dlhým bruškom. Nemožno spochybniť, že je obľúbený, na svojom Instagrame si už stihol nazbierať viac ako 5-tisíc sledovateľov. Dušan rád cestuje a navštívil už niekoľko krajín. Okrem toho miluje šišky zo stromov, a keď zaspáva, musí byť vždy zakrytý, inak je mrzutý.

„Od cudzích si nezoberie jedlo ani maškrty. Keď niekde vchádzame, najprv nechá vojsť mňa, a až potom ide on, ako pravý gentleman. Keď počuje sirény, tak zavýja, a v daždi ho nikdy nedostanem von. Plyšák mu nikdy nevydržal viac ako 10 minút,“ prezradili na Duška jeho majitelia. Jeho majitelia dali vyrobiť tričká s jeho logom, za ktoré sa im podarilo vyzbierať okolo 500 eur. Peniaze potom venovali útulkom.

Kocúr Pascal

Pascal je 5-ročný kocúr britskej mramorovanej mačky. Na svojom Instagrame má zatiaľ len okolo 200 sledovateľov, ale veríme, že mu mnohí dáte okamžitý follow. Pascalovi rodičia sú niekoľkonásobní šampióni rôznych mačacích výstav, takže nečudo, že je tento kocúrik taký neodolateľný.

„Je to profesionálny lovec hmyzu a veľký milovník pamlskov. Najradšej trávi čas oddychovaním, často v tých najkrkolomnejších polohách. Miluje krabice, tašky a všetky úzke priestory, do ktorých sa nedokáže zmestiť. Každé ráno budí svojich majiteľov prenikavým mňaučaním, ktoré dokáže utíšiť jedine čerstvá kapsička. Svojich majiteľov má, samozrejme, perfektne vycvičených,“ prezradila nám na Pascala jeho majiteľka.

View this post on Instagram

and you thought I won’t fit…😼

A post shared by PASCAL (@pascal_thekingofleisure) on

View this post on Instagram

Sleepy sunday 💤

A post shared by PASCAL (@pascal_thekingofleisure) on

Jalovička Amálka

Krava na Instagrame? (Tým nemyslíme niektorých influencerov.) Amálka je jalovička plemena Jersey a čoskoro bude oslavovať svoje štvrté narodeniny. Na Instagrame sa teší z viac ako 3-tisíc sledovateľov. Je to vraj neskutočný žrút a zje všetko, k čomu sa dostane, rovnako musí všetko aj oblízať a nutne preskúmavať rôzne priestory. Má to však jeden problém, Amálka má klaustrofóbiu.

Jej majiteľka ju má od prvého mesiaca života, takže sa na ňu Amálka poriadne naviazala, vzala si ju za svoju mamu a dobrovoľne s ňou robí všetko, čo aj jej majiteľka. „Občas myslím, že si ani sama neuvedomuje, čo je za zviera. Počúva ako pes, žravá je ako koza, večne špinavá ako prasa, robí konské cviky a návyky má pomaly ako človek,“ opísala nám Amálku jej majiteľka.

„To, čo mám na nej najradšej, je, že si vyberá ľudí. Vyberá si, koho sa bude báť, koho bude počúvať, koho bude rešpektovať a koho bude ignorovať. Môže k nej prísť 20 rôznych ľudí a chcieť od nej jednu jednoduchú vec, ale ona sa rozhodne, koho počúvne a pred kým utečie,“ doplnila majiteľka.

View this post on Instagram

Princezna 💕 To, že Amálka musí mít vždycky něco extra, už je docela známá věc 😂 A tak (zcela nečekaně 😅) mohu představit další, naprosto perfektní kousek do naší sbírky ,,na míru,, věcí, čímž je naprosto fantastická čelenka od @_beaded_browband_ čelenka se dá popsat takto – krásná, jednoduchá, pevná!, lehká a skladná věc, která drží i při sebevětším máchání hlavy. Nijak zvíře neobtěžuje. A autora této krásy popíšu jako velice schopného člověka, který pro tyto výrobky vysloveně žije. 😊 Myslím že přemýšlení o vzhledu a kombinaci korálků zabralo víc času, než tvorba samotná 😅. Člověk si může do posledního korálku zvolit kompletně vše. Během jakékoliv fáze výroby (či navrhování) není problém s jakoukoliv připomínkou či změnou. Naprosto všechny požadavky zákazníka jsou okamžitě vyslyšeny a ihned splněny. Prostě perfektní přístup s perfektním výsledkem. Myslím, že stoprocentně bude – někdy příště 😅 #jerseycow #beads #princess #amalka #browband #beadbrowband #jewellery #jewelledbridle #showtack #schmuckfuerpferde

A post shared by Amálka (@my_beauty_jersey) on

View this post on Instagram

Á ještě jedna Amálka dneska

A post shared by Amálka (@my_beauty_jersey) on

Psík Baloo

Tohto psíka si určite okamžite zamilujete. Baloo je štvormesačný psík rasy samojed. „Ak niekto prvýkrát počuje samojed, predstavíme vám túto rasu. Je to niečo medzi psom, medvedíkom a mačkou,“ vysvetľujú jeho majitelia. Na Instagrame má momentálne takmer 400 sledovateľov, no veríme, že si veľmi rýchlo získa srdcia mnohých z vás.

Čo nám naňho prezradili jeho majitelia? „Má veľmi rád ľudí, má veľmi zaujímavé uši, ktoré dokáže otočiť dozadu, doľava, doprava, kam potrebuje, ako satelity. Kútiky na ústach má trochu zdvihnuté a vyzerá, akoby sa stále usmieval. To sme si na ňom hneď zamilovali. Taká malá veselá kôpka.“

Československý vlčiak Orco

Orco je československý vlčiak, ktorý sa pýši Instagramom s naozaj nádhernými fotkami. Nie pochýb o tom, že fotografie mnohým učarovali, keďže má na svojom Instagrame viac ako 48-tisíc sledovateľov.

Nie je to jednoduché plemeno na chovanie, no jeho majitelia prispôsobili Orcovi svoj život a kvôli psíkovi žili niekoľko rokov v domčeku v Nemecku, kde mohol Orco behať. Každý deň s ním tiež chodia na niekoľkohodinové prechádzky.

Orco má niekoľko zaujímavých manierov, ktoré naňho prezradili jeho majitelia. „Je to veľký cecek, keď sme doma, chcel by sa iba túliť, a dokonca aj žiarli. Keď však vyjdeme von, je to nezávislé zviera,“ vysvetľuje Orcov pán. Okrem toho má Orco aj dosť zábavný fetiš: „Vždy ma začne oblizovať na tvári, keď si začnem obúvať ponožky. Trvá to už 5 rokov a vôbec neviem, čo mi tým chce povedať,“ dodal jeho majiteľ.

View this post on Instagram

Let it snow ❄️ 🌼

A post shared by Life.of.orco (@wolfdog.adventures) on

Psík Eddie

„Je to tučniakopes, adoptovaný v takmer ôsmich mesiacoch, podľa pracovníkov útulku x border kólia (x preto, lebo každý psík bez PP je braný ako kríženec, keďže nie je možné doložiť jeho pôvod) a onedlho bude mať 5 rokov,“ prezradila nám jeho majiteľka. Na svojom Instagrame má viac ako 5-tisíc sledovateľov. 

Eddie sa pôvodne volal Fico, no z pochopiteľných dôvodov mu meno zmenili. Jeho prezývka je tučniak kvôli sfarbeniu a milému výrazu, navyše je to naše obľúbené zvieratko, tak prečo nie,“ dopĺňa Eddieho majiteľka.

Psík Señor Pupík

Zábavný profil tohto buldoga, Señora Pupíka, ťa hneď zaujme. Na svojom instagramovom profile si nazbieral viac ako 30-tisíc sledovateľov. Jeho pán nám naňho prezradil nejaké tie pikošky. Napríklad toto: „Nevydrží deň bez svojho venti decaff soy cappucinna, ako správna pselebrita vstáva zásadne poobede a do uší mu väčšinou hrá Panic! at the Disco.“

Instagramové vody Pupík obohacuje už dva roky a čoskoro o ňom vyjde v Česku a na Slovensku aj knižka s názvom Señor Pupík. Na budúci rok spolu plánujú buldočí eurotrip. Jeho pán nám na Pupíka prezradil, že je veľký “posera“, lebo sa bojí nabíjačky na mobil, igelitky, ktorá sa v prievane o kúsok pohne, alebo zavesenej bielizne. 

View this post on Instagram

Sometimes I google myself.

A post shared by Señor Pupík (@senorpupik) on

View this post on Instagram

Nebudu trhat partu😷 #rouskyvsem

A post shared by Señor Pupík (@senorpupik) on

Border kólia Auri

Auri je dvojročná fena border kólie a na svojom instagramovom profile si získala srdcia viac ako tisícky ľudí. Určite to je aj vďaka krásnym fotkám, ktoré na jej profile nájdeš. Toto nám o Auri prezradila jej majiteľka:

„Je aktívna a potrebuje zamestnať hlavu, no taktiež je schopná prespať jednu prednášku na výške za druhou. Spolu sa venujeme turistike, agility a dog dancingu, no je to hlavne môj spoločník. Sprevádza ma do školy na prednášky, do mesta či na druhý koniec Európy na celé leto.“

„Svojím správaním Auri často pripomína mačku. Je schopná vyskočiť na okraj gauča, prejsť po špičkách a zmestiť sa na minimum miesta vedľa osoby, pri ktorej sa uloží. Na druhej strane ale ide po meste či v parku, obzrie sa a vrazí hlavou do stĺpa alebo do stromu.“

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
25
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príbehy mladého podnikateľa: Tragikomické situácie zo štartovacieho obdobia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME