Nedeľa 24.10.2021
sk
Kvetoslava
cz
Nina

Nominácie na prestížne filmové ceny veľakrát dokážu zaskočiť verejnosť. Z radov kritikov či divákov môžeme počuť slová, že ten a tamten si žiadnu cenu nezaslúži a vôbec nerozumejú, ako mohla byť táto osoba na cenu nominovaná. Niekedy sa stane, že tomu nerozumie ani samotný nominovaný, ako uvádza portál Deadline.

V utorok boli oznámené nominácie televíznej ceny Emmy. Medzi 130 nominovanými sa objavilo meno Dona Cheadleho, ktorý bol nominovaný v kategórii „Najlepší hosťujúci herec“ za seriál Falcon & The Winter Soldier. Cheadle si tu zopakoval rolu, známu z ostatných marvelovských titulov. Je to plukovník James „Rhodey“ Rhodes, ktorý vo svojom bojovom kostýme vystupuje ako hrdina War Machine.

profimedia

Nominácia zaskočila aj samotného herca

Rhodey sa na chvíľu objavil hneď v prvej epizóde Falcon & The Winter Soldier a neskôr sa už nevrátil. V súvislosti s jeho nomináciou Emmy je bizarné to, že na obrazovke strávil len niečo cez dve minúty. To je určite jeden z dôvodov, prečo sám Cheadle zostal poctou zaskočený. Na Twitteri situáciu ohodnotil slovami „vlastne ani ja tomu nerozumiem“.

Scéna, ktorá zaujala kritikov

Rhodeyho scény sú pekne zahrané, nejde však o nič svetoborné. Bez toho, aby sme sa dopustili spoilovania deja, môžeme prezradiť, že Cheadleho môžeme na pár momentov vidieť sedieť v dave ľudí, ktorí počúvajú prejav Sama Wilsona (Falcon). Po jeho skončení sa dvojica pustí do priateľského rozhovoru.

Sam prišiel o svojho dobrého priateľa Stevea Rogersa, ktorý sa pobral do minulosti, Rhodey zasa stratil Tonyho Starka, padlého v boji s Thanosom. Dvaja vojaci, superhrdinovia a Avengeri spolu hovorili o význame a dedičstve Stevea Rogersa – Kapitána Ameriku.

Úloha Jamesa Rhodesa je jeden zo vzácnych prípadov z MCU, v ktorom bol herec nahradený. V prvom Iron Manovi z roku 2008 Rhodeyho stvárnil Terrence Howard, hneď v druhom diele (2010) však rolu prevzal Don Cheadle. Cheadle sa roly War Machinea zhostil celkovo v siedmich filmoch.

Zdroj: deadline.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť