Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Donald Trump plánuje spustiť vlastnú sociálnu sieť

Bývalý prezident USA sa takýmto spôsobom snaží vyrovnať so zákazom, ktorý dostal na iných sociálnych sieťach.


Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil plány na spustenie novej sociálnej siete TRUTH Social. Platforma sa podľa jeho slov postaví tyranii veľkých technologických firiem, ktoré umlčiavajú opozičné hlasy v USA. Spoločnosť Trump Media & Technology Group (TMTG), ktorej predsedá, tiež plánuje spustiť predplatnú službu poskytujúcu video na požiadanie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Skorá verzia TRUTH Social bude dostupná pre pozvaných hostí už na budúci mesiac a podľa stanoviska TMTG ju celonárodne uvedú na trh počas prvých troch mesiacov budúceho roka. Spomenutá videoslužba by mala ponúkať „neslniečkarske“ zábavné programy, spravodajstvo či podcasty. TMGT uviedla, že sa plánuje spojiť so špeciálnou akvizičnou firmou kótovanou na burze cenných papierov Nasdaq.

Sociálne siete ako Twitter či Facebook zakázali alebo pozastavili Trumpovi činnosť na svojich platformách po tom, ako jeho podporovatelia spôsobili januárové nepokoje v Kapitole Spojených štátov. On spolu s poradcami odvtedy naznačoval, že plánuje vytvoriť konkurenčnú sociálnu sieť. Tento rok už predstavil webstránku From the Desk of Donald J Trump, ktorá fungovala ako blog, no po menej ako mesiaci ju natrvalo zrušil. Podľa Trumpovho poradcu Jasona Millera stránka vznikla na pomoc širšiemu úsiliu, na ktorom pracujú.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť