Donald Trump sa opäť stal vďačným terčom pre fotošopových harcovníkov!

Americký prezident počas návštevy Portorika pretrénoval svoje vrhačské zručnosti.

Americký prezident navštívil Portoriko spustošené hurikánom Maria. Karibské ostrovy s tri a pol miliónmi obyvateľov majú štatút pridruženého štátu USA. Cieľom Trumpovej cesty bolo ukázať solidaritu federálnej vlády s ťažko skúšanými Portoričanmi. Súčasťou návštevy bolo aj vyznamenávanie ľudí, ktorí prejavili hrdinstvo pri záchranných prácach a účasť na prerozdeľovaní materiálnej pomoci.

Počas stretnutia s občanmi v miestnom kostole Donald opäť raz predviedol svoju dušu šoumena – humanitárnu pomoc sa rozhodol ľuďom odovzdať spôsobom pripomínajúcim marketingovú akciu v supermarkete. Papierové utierky vrhal ako basketbalovú loptu do skandujúceho davu. Niekto chytil a niekto mal jednoducho smolu.

Následne mal Trump v pláne rovnakým spôsobom rozdať plechovky s kuracím mäsom (pri ktorých sa vyjadril, že nikdy v živote niečo podobné nevidel). Všetci prítomní prezidenta presvedčili, že by to nebol až taký dobrý nápad.

Mnohé hlasy kritizovali Trumpovo správanie a jeho spôsob distribúcie pomoci považovali za nedôstojný. Hádzanie utierok trpiacim ľuďom prirovnávali ku kŕmeniu zvierat. Prezident sa v jednom rozhovore obhajoval, že takéto výčitky nie sú na mieste. Vraj rovnako, ako sa pri akcii bavil on, bavili sa aj prítomní Portoričania.

© Evan Vucci/AP

Keďže stále platí, že kde je Trump, tam vznikajú memes, internet zareagoval. Tento dynamický záber sa rýchlo rozšíril a čoskoro na svet prišli viaceré skvosty:

https://www.reddit.com/r/photoshopbattles/comments/742djg/psbattle_president_trump_throwing_paper_towels/
https://www.reddit.com/r/photoshopbattles/comments/742djg/psbattle_president_trump_throwing_paper_towels/
https://www.reddit.com/r/photoshopbattles/comments/742djg/psbattle_president_trump_throwing_paper_towels/
https://www.reddit.com/r/photoshopbattles/comments/742djg/psbattle_president_trump_throwing_paper_towels/

Postup americkej vlády pri poskytovaní pomoci Portoriku čelí kritike zo všetkých strán. Na pomalosť reakcie a neschopnosť dostatočne rýchlo opraviť základnú infraštruktúru upozorňujú médiá, mimovládne organizácie a aj americkí politici – dokonca aj z radov republikánov. V časoch Trumpovej návštevy malo prístup k elektrickej energii len 5,4% obyvateľov. Aj napriek tomu sa k prenosným lampám, rozdávaných v rámci humanitárnej pomoci, prezident vyjadril, že ich ľudia nepotrebujú, keďže všetko funguje tak, ako má.

A vlastne prečo nie? Portoričania by mali byť hrdí na svojho prezidenta, ktorý je jediné žiarivé svetlo, potrebné v ich životoch. Akurát majú tú smolu, že bez elektrickej energie si nemôžu pozrieť prezidentove tweety a memes, mapujúce jeho dobrodružstvá.

Zdroje: reddit.com, knowyourmeme.com, time.com, rt.com, thehill.com
Titulná fotografia: © Evan Vucci/AP

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
13
Grr
Fuuj Fuuj
19
Fuuj
Fňuk Fňuk
16
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
96
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
30+ pocitov, ktoré ťa maximálne uspokoja a urobia ťa šťastným

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME