Donalda Trumpa dnes v Londýne čakala jeho lietajúca podobizeň s nemilým odkazom

Počas návštevy amerického prezidenta sa nad Londýnom vznášalo veľké nafukovacie uvrieskané decko, ktoré sa nápadne podobalo na Donalda.

Americký prezident Donald Trump je tento štvrtok a piatok 13. júla na oficiálnej návšteve Veľkej Británie, pričom samozrejme navštívil aj metropolu Londýn. Napriek slovám hovorkyne britskej premiérky Theresy Mayovej, podľa ktorých sa Briti na Trumpovu návštevu tešia, bola táto udalosť sprevádzaná demonštráciami. Protestujúci Briti rozhodne neprejavovali známky nadšenia z návštevy Donalda Trumpa, práve naopak, otvorene demonštrovali svoj nesúhlas s jeho politikou, ktorú považujú za rasistickú a sexistickú. 

Briti sa teda rozhodne na Trumpovu návštevu netešili. Samozrejme, že sa našli aj jeho priaznivci, ktorí sa podobne ako protestujúci zhromaždili počas jeho návštevy, no zjav poletujúci vzduchom rozhodne nie je komplimentom pre Donalda Trumpa. 

AP (http://www.dailymail.co.uk/news/article-5949985/Baby-Trump-balloon-flies-London-tens-thousands-demonstrate-against-Presidents-visit.html?ito=social-facebook)

Ohlásenie návštevy Donalda Trumpa v Británii rozpútalo protesty a vlnu nevôle až do takej miery, že aktivisti vyzbierali 18.000 libier na výrobu 6 metrov vysokej balónovej figuríny plnenej héliom s prezývkou Trump Baby, ktorá podľa nich odráža Trumpov charakter uvrieskaného decka s malými ručičkami. Následne sa pod petíciu za povolenie na jej vypustenie priamo počas Trumpovej návštevy Londýna podpísalo viac ako 10 tisíc ľudí a tento protest odobril aj magistrát mesta. Podľa starostu majú totiž ľudia právo na pokojný protest, ktorý môže mať rozličnú podobu a udelil povolenie na využitie námestia ako kotviaceho bodu pre balón.

Aktivista Leo Murray, ktorý sa podieľa na projekte „Trump Baby“ napísal: 

„Donald Trump je jedno veľké nahnevané dieťa s krehkým egom. Okrem toho je tiež rasistickým demagógom, ktorý predstavuje nebezpečenstvo pre ženy, prisťahovalcov a menšiny, a smrteľnú hrozbu pre svetový mier či samotnú budúcnosť života na zemi. No zdá sa, že naozaj nemá rád, keď si ľudia robia z neho srandu.

Takže keď Donald Trump v piatok 13. júla navštívi Spojené Kráľovstvo, chceme aby vedel, že sa na neho celá Británia pozerá a smeje sa z neho.“

6 najhlavnejších dôvodov prečo protestovať proti Donaldovi Trumpovi, respektíve minimálne aspoň proti jeho návšteve:

1. Podpichnúť aspoň trochu to jeho veľké nafúknuté ego, s ktorým sa správa ako uvrieskané decko.
2. Je to figúrka reprezentujúca rasizmus, populizmus, mizogýniu, atď.
3. Je najnebezpečnejším mužom na svete – keďže sa stal hlavou svetovej superveľmoci, má v „rukách“ všetky nukleárne zbrane USA.
4. Solidarita, solidarita, solidarita – hodnota, ktorej by sme sa mali denne držať, no Donald Trump ju denne podráža.
5. Klimatické zmeny, ktoré sú podľa Donalda Trumpa úplne nepodstatné.
6. Vojna.

Six reasons to protest against Donald Trump

As the UK government gets ready to roll out the red carpet for Donald Trump on Friday, here are six reasons to take to the streets and protest

Gepostet von The Guardian am Mittwoch, 11. Juli 2018

Dnes sa už nad Londýnom vznáša veľký nafukovací Baby Trump, ktorý bol po hromadnom odpočítavaní vztýčený pri parlamente. Reakcie na sociálnych sieťach však napriek absentujúcemu nadšeniu z návštevy Trumpa nie sú veľmi pozitívne. Veľa ľudí sa vyjadrilo, že toto gesto je detinské, patetické, bez štipky rešpektu a absolútne nekorešponduje s „gráciou“ Angličanov, ktorú si vždy snažili udržať.

Tento typ protestu skritizoval aj bývalý líder Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage, ktorý to označil za „najväčšiu urážku úradujúceho amerického prezidenta“.

reuters (http://www.dailymail.co.uk/news/article-5949985/Baby-Trump-balloon-flies-London-tens-thousands-demonstrate-against-Presidents-visit.html?ito=social-facebook)
reuters (http://www.dailymail.co.uk/news/article-5949985/Baby-Trump-balloon-flies-London-tens-thousands-demonstrate-against-Presidents-visit.html?ito=social-facebook)

Americký prezident sa vyjadril, že sa v Londýne cíti nevítaný a nevidí preto dôvod, aby sa tu zdržal dlhšie, než je potrebné. Dnes, 13. júla sa preto Trump stretne s britskou premiérkou a neskôr ho prijme vo Windsorskom zámku britská kráľovná Alžbeta II. Po tejto návšteve by sa mal presunúť do Škótska, kde vlastní dva golfové kluby, no aktivisti sa tešia z množstva vyzbieraných protestných prostriedkov a sľubujú, že balón ho bude nasledovať aj tam. 

Zdroj: indy100 , unilad, dailymail
Titulná fotka: Baby Trump

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najdivnejšie alkoholické nápoje na svete, na ktoré má žalúdok len málokto

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME