Dopravný podnik Bratislava nasadí do premávky 31 nových nízkopodlažných autobusov

Cez víkend dorazili do Bratislavy prvé kusy z druhej objednávky moderných kĺbových vozidiel.


Dopravný podnik Bratislava nasadí v najbližších dňoch do premávky 31 nových nízkopodlažných autobusov Otokar.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ako informuje dopravca na sociálnej sieti, cez víkend dorazili do hlavného mesta prvé kusy z druhej objednávky moderných veľkokapacitných vozidiel. V prvej etape DPB objednal 40 autobusov. „Pri objednávke druhej časti flotily sme využili opciu a dokúpil k 30 vozidlám ešte jeden kĺbový autobus. Vďaka vysúťaženej cene sme ušetrili viac ako 5 mil. eur, ide teda o historicky najvýhodnejšiu kúpu kĺbových autobusov,“ konštatuje DPB.

Dopravný podnik viac ako 18-metrové autobusy nasadil na najvyťaženejšie linky. Prvá dodávka 40 kusov dorazila do hlavného mesta začiatkom roka. „Nákup 70 nových autobusov bol v rámci bratislavskej MHD jedným z najväčších a DPB sa podarilo vysúťažiť historicky najlepšiu cenu za kĺbové vozidlo, a to 254 950 eur,“ priblížil dopravca.

ĎALŠIE NOVÉ AUTOBUSY PRE BRATISLAVU 🚌 Do nášho hlavného mesta dorazili ešte s fóliami na čelách. Ide o prvé kusy z…

Posted by Dopravný podnik Bratislava on Saturday, September 3, 2022

Autobusy majú moderný, priestranný interiér so sedadlami v hygienickom koženkovom prevedení, dvakrát vyhradený priestor pre detský kočík, priestor pre invalidný vozík a bicykel, USB nabíjačky a WiFi pripojenie, kamerový systém a moderný informačný systém poskytujúci aktuálne dopravné informácie, vrátane informácií o možnosti prestupov v reálnom čase. „Súčasťou vybavenia je tiež výkonná klimatizácia spúšťaná automaticky, determálne okná zabezpečujúce tepelný komfort počas letných mesiacov, systém pre automatické počítanie cestujúcich a hlásiče pre slabozrakých a nevidiacich,“ vymenoval DPB.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA