Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Dopravný podnik Bratislava od novembra zriadi nové zastávky a posilní vybrané linky

Zmeny čakajú viacero liniek, upravia tiež názvy niektorých zastávok mestskej hromadnej dopravy.


Dopravný podnik Bratislava (DPB) od novembra zriadi nové zastávky, vybrané linky posilní ďalšími spojmi. V tlačovej správe o tom informuje hovorca DPB Martin Chlebovec. „Rýchlo rastúce sídliskové štvrte so sebou prinášajú tisícky nových obyvateľov a dopravný podnik stavajú pred novú výzvu – zabezpečiť hromadnú dopravu pre všetkých, aby bola prednostnou voľbou pred osobným automobilom,“ vysvetlil hovorca dôvod zmien v metskej hromadnej doprave (MHD) od 1. novembra.

V Záhorskej Bystrici vznikne nová zastávka Pod vŕškami, ktorú bude obsluhovať autobusová linka 36. Lepšiu obsluhu kopcovitých oblastí zabezpečí nová zastávka Drozdová pre linku 52 v Rači. „Linka 80 spájajúca Petržalku s centrom mesta opustí starú a slabšie využívanú konečnú zastávku Kopčany, nachádzajúcu sa uprostred priemyselnej štvrte, ktorá je navyše umiestnená pri ceste v dezolátnom stave,“ vysvetlil Chlebovec. Namiesto nej bude linka presmerovaná do novovznikajúcej štvrte Nesto, kde nájdu cestujúci nové obratisko s rovnomenným názvom a odkiaľ sa bude dať pešo dostať aj k vojenskému cintorínu či historickému bunkru.

Shutterstock

Dopravný podnik pravidelne zbiera a vyhodnocuje podnety cestujúcich, preto na základe oprávnených požiadaviek verejnosti z mestskej časti Vrakuňa pridá linke 78 zastávku Pod gaštanmi. „Naopak, linke 77 uberie zachádzky na zastávku Vodostav, keďže ju využíval v priemere iba jeden cestujúci pripadajúci na jeden spoj a jej obsluha je vzhľadom na nevyhovujúci stav komunikácie problematická,“ poznamenal hovorca DPB. Nové ulice a ukončenie komerčných názvov zas boli dôvodom zmeny názvov niektorých zastávok. Ich nové pomenovanie pravidelne schvaľuje mestská odborná komisia.

Trolejbusovým linkám 71 (201) a 42 (212) pridá DPB od novembra prvé ranné spoje. „Napríklad prvý spoj linky 71 z Hlavnej stanice Bratislava odvezie cestujúcich už o 4:49. Linka 42 bude navyše posilnená aj o večerné spoje z Cintorína Vrakuňa,“ objasnil Chlebovec. Dopravný podnik tiež dokončí odstraňovanie medzier v cestovných poriadkoch, pravidelné odchody preto budú mať aj linky 27 a 58. „Vďaka tomu už budú všetky linky v meste premávať pravidelne počas celého dňa, čo zvýši dostupnosť aj použiteľnosť MHD,“ doplnil Chlebovec.

Posilnené linky do lesoparku prechádzajú od novembra na zimný režim, čo znamená ukončenie posilnenej dopravy o 17:30 z dôvodu zmeny času aj kratších dní. Zimná prestávka čaká aj linku 154 k Horárni Krasňany. „Nakoľko si však Bratislavčania výlety do prírody s využitím MHD obľúbili, DPB pripravil aj špeciálne posilnenie dopravy na Kamzík počas priaznivých podmienok pre zimné športy, ktoré predstaví už v najbližšom období,“ uzavrel hovorca DPB.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť