Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Dorazí tornádo aj Slovensko? V najbližších dňoch sa priprav na takéto počasie

Ráno si nezabudni vziať dáždnik.


Slováci by sa mali mať v najbližších dňoch na pozore, pretože na naše územie mieria veľmi silné búrky. Prináša ich studený front, ktorý sa približuje k našej krajine. Intenzívne búrky sa vyskytujú vo viacerých krajinách západnej Európe. Stihli zasiahnuť Nemecko a vo včerajších večerných hodinách aj susedné Česko, informuje portál iMeteo. Čo všetko čaká naše územie?

„V západnej Európe je však oveľa teplejšie. Teplý vzduch tu spôsobuje, že v Španielsku sa teploty dostávajú až nad hranicu +30 °C a vo Francúzsku včera namerali až +28 °C. Do takéhoto teplého vzduchu však počas včerajšieho dňa vstúpil studený front, na čele ktorého sa vytvárali pomerne intenzívne búrky,“ uviedol iMeteo.

Vo Francúzsku počas včerajšieho popoludnia udrelo viac ako 40-tisíc bleskov. Intenzívne búrky sprevádzal nárazový vietor s rýchlosťou až do 90 kilometrov za hodinu a taktiež krúpy. Podľa skoršej analýzy Estofexu sú búrky podporované veľmi dobrou dynamikou a parametre na fronte naznačujú možnosť superciel, ktoré by mohli vyprodukovať dokonca aj tornáda.

Slovensko zasiahne už dnes

Studený front by mal doraziť na naše územie už dnes. „Počas popoludnia by sa mali zrážky nasúvať od severozápadu, no studený front by už mal byť značne oslabený. Na našom území sa tak očakáva len dážď,“ informuje iMeteo. „Búrky by tak až k nášmu územiu nemali doraziť, no spoločným menovateľom bude to, že nás čaká prudké ochladenie,“ dodáva.

búrka, lúka, oblaky, dážď, počasie, predpoveď
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje