Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Sériu Sám doma pozná zrejme každý. Minimálne jej prvé dve časti v réžii Chrisa Columbusa sú neoddeliteľnou súčasťou každých vianočných sviatkov. Macaulay Culkin si v nich strihol asi svoju najslávnejšiu úlohu Kevina McCallistera a jeho protihráčmi boli zlodeji Marv (Daniel Stern) a Harry (Joe Pesci), ktorým Kevin pripravil viacero vypečených pascí.

Skrátka zaslúžený kult, ktorý nás asi nikdy neomrzí. Človek preto musí krútiť hlavou nad tým, že štúdio 20th Century Fox/Disney sa na tento úspech pokúša nadviazať novým dielom (resp. rebootom) Home Sweet Home Alone od režiséra Dana Mazera. To už od oznámenia nebudilo príliš veľké nádeje. Už len z toho dôvodu, že po prvých dvoch dieloch vznikli ešte tri ďalšie a tie boli všetky do jedného otrasné.

moviestillsdb.com/20th Century Fox

Kvalitná vianočná komédia? No…

Ale čo, možno sa novým tvorcom podarí natočiť zábavnú komédiu, ktorá v porovnaní s Columbusovými filmami obstojí so cťou. To sme si aspoň mysleli. Teraz tu ale máme prvý trailer, ktorý tieto nádeje s prehľadom zadupáva do zeme. Hlavným hrdinom tentokrát bude malý Max Mercer (Archie Yates), ktorého rodičia zabudnú doma a on sa bude musieť ubrániť dvojici kriminálnikov. Takže po príbehovej stránke nič nové, ale to sa tak nejako čakalo.

Disney+

Už viac nás škrie, že ukážka pôsobí nesmierne lacno, spolieha sa výhradne na gagy, ktoré fungovali v prvých dvoch filmoch, pridáva na ne zopár odkazov, ale… na nás to teda vôbec nefunguje. Je to kŕčovité a nevtipné. A zrejme v tomto názore nie sme sami. Na YouTube má trailer 22-tisíc negatívnych reakcií oproti 8,8-tisíc pozitívnych. Je trochu zvláštne, že sa producenti pokúšajú dať nový kabát práve filmu Sám doma.

Ten totiž od premiéry takmer vôbec nezostarol a dodnes baví staré aj nové generácie divákov. Home Sweet Home Alone v porovnaní s ním pôsobí ako chudobný príbuzný. Ale čo, možno nás výsledný film prekvapí. Ale príliš by sme sa na to nespoliehali. Premiéru si Home Sweet Home Alone odbije 12. novembra 2021 na streamovacej platforme Disney+.

Disney+

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť