Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Zamestnanci verejnej práčovne v obci Yutz vo francúzskom kraji Moselle budú na tento prípad dlho spomínať. Ako informoval aj portál Le Figaro, slovné spojenie „pranie peňazí“ dostalo úplne nový (doslovnejší) rozmer. Podľa dostupných informácií si vo verejnej práčovni nechal vyprať nejaké oblečenie starší zákazník s tým, že si ho vyzdvihne na druhý deň.

Keď však pracovníci hodili veci do práčky a zapli ju, zistili, že tu niečo nehrá. Ozýval sa z nej totiž zvláštny zvuk. Oblečenie teda prehľadali a našli v ňom puzdro a tri kuchynské nože. To ale nebolo všetko. Okrem nich v ňom našli dovedna 5 800 eur!

Shutterstock

Majiteľ sa k peniazom nehlásil

Gilles Brach, majiteľ práčovne, sa pre novinárov vyjadril, že nič také za 21 rokov fungovania nevidel. „Občas sme našli platobné karty či mince, ale takéto množstvo bankoviek nikdy,“ povedal. Zákazník si po oblečenie prišiel na druhý deň a priznal, že nože naozaj patria jemu (vraj si ich zabudol vziať so sebou).

Zaujímavé ale bolo, že nález peňazí ho poriadne prekvapil. Tvrdil totiž, že nie sú jeho a nevie, ako sa tam dostali. Zamestnancom tak neostávalo nič iné, len bankovky odovzdať polícii.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.