Dospelosť – ako si si predstavoval, že bude vyzerať a aká v skutočnosti je

Čakal si na to ako dieťa s horlivou nedočkavosťou, no keď to konečne prišlo, tak sa realita začala od predstáv poriadne líšiť.

„Keď raz budem veľký, …“ doplň vetu, sloveso alebo slovné spojenie hodiace sa k tvojmu temperamentu a predstavám o živote. Takto sníval každý z nás, keď bol dieťaťom či nezrelým puberťákom, však? Och, a potom to sklamanie, keď to v skutočnosti prišlo… Dospel si a tvoje predstavy o živote to ani zďaleka nespĺňa. Ako to je možné?! Vysníval si si to predsa úplne inak. Alebo ti možno len zleniveli priority a pochopil si, že na seba nemôžeš mať také nároky? Áno, áno. Tým to bude. Nechce sa ti. A teraz máš konečne priestor podporovať sa vo svojej pohodlnosti, nakoľko na teba nikto netlačí a ani ťa pri tom nevidí.

1. Materializmus

Keď budem veľký, kúpim si všetko, čo mi nechceli kúpiť naši. Áno, áno, vynahradím si to! Budem mať všetky dráhy a modely mašinky Tomáša, veľkú telku, najnovšiu hernú konzolu, cool oblečenie, budem chodiť na dovolenky a budem strááášne bohatý!

Realita:

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-asian-daylight-deep-thought-277012/)

2. Voľný večer

Keď budem veľká a budem môcť bývať do noci vonku, tak budem! Večer budem pravidelne tráviť s mojimi kamarátkami, budeme chodiť do kina na najnovšie Barbie filmy alebo My little Pony. Potom sa pôjdeme, samozrejme, zabaviť na nejakú tú diskotéku. To bude do-ko-na-lá voľnosť!

Realita: 

pixabay.com (https://pixabay.com/ru/женщина-кровать-женщины-506120/)

3. Jedlo

Pizza! Pizzu budem robiť úplne každý deň. Budem si vyvárať iba podľa svojich predstáv, už nikdy žiadna špenátová polievka ani mrkvový perkelt, budem si robiť tie najväčšie fajnovosti sveta. Pre mňa a len pre mňa. Tu už nemáš žiadnu moc, matka!

Realita: 

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/people-woman-girl-cute-41522/)

4. Strach

Keď budem veľký, nebudem sa absolútne ničoho báť. Budem vysoký, odvážny a budem mať svaly. Vlastne budem superhrdina. Áno, Nebojácny ma budú nazývať. Mame budem tašky nosiť, dievčatá pred medveďmi chrániť i strašidelné filmy každý deň pozerať.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/man-in-grey-crew-neck-t-shirt-leaning-on-brown-brick-wall-holding-smartphone-212289/)

5. Zamestnanie

Dobre si pamätáš, ako si sa nemohol dočkať toho, kedy konečne vyrastieš a budeš si môcť splniť svoje kariérne sny. Chcela si byť princeznou a speváčkou, ty si chcel byť smetiarom alebo rytierom. Videli ste to tak zreteľne. Tvoje dni budú spásou pre sebarealizáciu a pracovať budeš s radosťou. Alebo budeš pracovať tak, že pracovať vlastne ani nebudeš. To by bolo krásne… Tento sen sa, žiaľ, podaril naplniť len istej etnickej skupine nášho obyvateľstva.

Realita: 

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/person-woman-relaxation-summer-135013/)

6. Spasenie sveta

Keď už budem konečne veľký a moje slová budú brané vážne, tak zmením svet! Už nikdy nebudú chudobní chudobnými, zlodeji budú dolapení, nespravodlivosť zničená, deti v Afrike nebudú hladovať a taktiež sa nebude klamať, pretože to sa nemá. Na svete bude viac ružovej a bude zákaz výrubu lesov po celom svete. Už ani jeden strom!

Realita:

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/bed-bedroom-blanket-blur-545017/)

7. Čistotnosť

Už nikdy, nikdy, nikdy nebudem musieť upratovať, keď budem vo svojom! Už žiadne sobotné vstávanie pre veľké týždenné upratovanie, budem žiť vo svojom šťastnom chlieve. Len ja a moje odpadky…

Realita: 

pexles.com (https://www.pexels.com/photo/beautiful-businesswomen-career-caucasian-601170/)

8. Domáce zviera

Sny o tom, ako budeš mať doma hotovú ZOO patrili k jasnej predstave o tvojej budúcnosti. Chcel si opicu, mačku, psa, korytnačku, rybku, morské prasiatko, škrečkov, hady, pavúky a na balkón by sa zmestil ešte aj kôň. Áno a každý z nich mal vymyslené meno a za ním číslovku podľa poradovníka. Milan 1, Milan 2, Milan 33… A žiadne matkine protesty, to už nikdy! Bude to len a len na tebe, koľko zvieratiek budeš chcieť doma mať.

Realita: 

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-girl-animal-dog-40064/)

9. Veľké ciele

Budem prezidentom. Budem slávny. Budem hviezda. Budú ma mať všetci radi a každý bude chcieť byť mojim kamarátom a chcieť sa so mnou fotiť. Budem mať obrovskú firmu a každý ma bude uznávať. Natočia o mne film. Áno, presne tak to bude.

Realita: 

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-beard-black-jacket-cup-373899/)

Na záver by sme radi čosi podotkli, aby ste zo seba nemali zlý pocit. Dopadli sme tak (vo väčšine bodov) všetci. A vôbec nám to nevadí. Podeľ sa s ostatnými EMEFKA fans, ktorý bod ťa vystihol najviac! 😀

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-using-hair-brush-39250/)

Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 typov frajerov, ktorých ti vôbec neželáme zažiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME