Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Doteraz si to robil úplne zle. Žena ukázala, ako efektívne ohrievať jedlo v mikrovlnke

Toto je dôvod, prečo si vždy jedlo vytiahol studené.


Byť dospelý znamená myslieť si, že vieš, čo robíš, a pritom opakovane zlyhávať v tých najbanálnejších činnostiach. No vážne. Koľkokrát si sa išiel napiť a kompletne celý sa oblial? Koľkokrát si kráčal ulicou a potkol sa na rovnej zemi? Koľkokrát si si obúval topánku a skrčil si si pri tom celú ponožku? A hlavne, koľkokrát si si zohrieval jedlo v mikrovlnke, vytiahol ho studené a ako jedinec s nulovou trpezlivosťou ho také aj zjedol? Nie raz. A určite nie ani dvakrát.

S tým je dnes koniec. Teda minimálne s tým posledným. Na to, ako efektívne vyliať tekutinu do vlastného ústneho otvoru, budeš musieť prísť sám, ale čo sa zohrievania jedla v mikrovlnnej rúre týka, máme pre teba hneď niekoľko šikovných trikov. A netvár sa, že ich nepotrebuješ. Nebolo to ani včera, čo si si obaril paprče na horúcej miske, len aby si o tri sekundy zistil, že jedlo v nej je úplne ľadové. Tak pozeraj a uč sa.

Toto je dôvod, prečo si vždy jedlo vytiahol studené.
Shutterstock

Isabella Avila, ktorá na TikToku vystupuje ako @onlyjayus, sa so svojimi 18 miliónmi sledovateľov pravidelne delí o šikovné lifehacky. Jej videá sú jasným dôkazom toho, že aj keď niečo robíš celý život, nemusí to znamenať, že to robíš správne. Ohrievanie jedla je jednou z nich. Isabella v niekoľkosekundovom videu prezrádza, ako z mikrovlnnej rúry vždy vytiahnuť jedlo, ktoré je rovnomerne teplé. A nie horúce len po okrajoch.

Misku treba položiť na okraj, nie do stredu

Možno to je skrytým perfekcionizmom alebo silou zvyku, ale určite vždy misku položíš presne do stredu. A to je tá chyba. „Misku treba položiť na okraj, aby počas zohrievania rotovala,“ vysvetľuje slečna vo virálnom videu, ktoré má momentálne viac ako 4 milióny zobrazení. „Ak chceš ušetriť čas a zohrievať dve veci naraz, stačí, ak jedno vyvýšiš použitím hrnčeka,“ ukazuje ďalšiu šikovnú pomôcku.

„A ak zohrievaš cestoviny, vlož s nimi do mikrovlnky aj pohár s vodou. Vďaka tomu budú krásne vláčne,“ dodáva na záver. Tak a tu to máš. Už žiadne studené obedy, žiadne popálené prsty, len parádne, rovnomerne zohriate jedlo. A keďže si práve ušetril dennú dávku energie na nasi*ranie sa, šup. Skús nájsť v telke niečo, čo si k tomu jedlu pozrieš.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť