Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©Shutterstock

Dôvody, pre ktoré si rád, že k tebe návštevy chodia len raz za čas

„Veď ostaňte ešte, čo budete...“

Návštevy. Ako malí sme ich nemali radi a nemáme ich zväčša radi ani ako veľkí. Doslova by sa mohlo hovoriť o nejakom podivnom náboženstve, keď je reč o návštevách. Možno ich aj máš rád, no vždy sa zaručene nájde niečo, čo ti vyslovene lezie na nervy. Či už si práve ty na návšteve, alebo je návšteva u teba, vždy sa nájdu dôvody, prečo ich môžeš nemať rád. 

Neustále ťa nalievajú alkoholom

Nebola by to návšteva na Slovensku, ak by ti niekto okamžite pri vstupe nestrčil pod nos poldeci. Argument, že si šofér, je absolútne neplatný, dostávaš ihneď odpoveď: „Veď len za jeden si daj, to sa ti vstrebe, dokým pôjdete domov.“ Táto veta je zároveň predzvesťou toho, že to nebude len na hodinku – dve. Nikdy to však nekončí len pri jednom poháriku a nezáleží na tom, či ideš zajtra do práce, alebo nie.

Nemôžeš sa uvoľniť na toalete

Po tom, čo do teba hostitelia napchali štyri rôzne druhy koláčov, šalát a zapil si to fajnovým turkom, si nemôžeš byť istý reakciou svojich čriev. Už na tom gauči sedíš príliš dlho a nohavice, ktoré mohli byť voľné, sa záhadne zmenšili o dve čísla. Chceš-nechceš, musíš sa odhodlať a vykonať svoju potrebu. Nie je to trónenie ako doma, keď sa odviažeš a je ti jedno, či ťa niekto počuje. Každé jedno „šplech!“ ti spôsobuje kropaje potu na čele, nehovoriac o tom, keď musíš už tretíkrát splachovať.

Shutterstock
Ľudia po štyridsiatke sa podelili o múdre rady do života

Odporúčame prečítať:

Spokojní ľudia po štyridsiatke prezradili, čo by odkázali mladším generáciám

Ostávajú dlhšie, ako by mali

Nielen byť na návšteve vie byť nepríjemné, ale aj hostiť návštevu. Ak si navyše introvert, dokáže to byť pre teba veľmi vyčerpávajúce. Miesto, kde by si inokedy mal Netflix & chill, obsadili ľudia, ktorých možno ani nemáš rád, no musíš ich strpieť. Každá hodina v ich prítomnosti je stále dlhšia. A oni nie a nie odísť. Úmyselné zívanie, naťahovanie sa a rozhovor o tom, aký si neskutočne unavený, nepomáha…

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť