Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Chladné mesiace nie sú práve známe svojou priateľskosťou. Takže na nich treba vidieť všetko pozitívne, čo sa len dá, aby sme ich nejako v zdraví prežili. Tu máš hneď niekoľko banalít, z ktorých môžeš mať v tomto sychravom období radosť.

1. Žiadne komáre. Žiadne muchy. Môžeš beztrestne otvoriť okno a nebáť sa invázie bzučiaceho hmyzu, ktorý budeš ďalšie dve hodiny naháňať novinami. Akože neotvoríš ho, lebo by si zmrzol, ale aj tak je to fajn pocit.

2. Žiadne motorky. Nehrozí, že ťa zase uprostred noci zobudí feši z tretieho poschodia, ktorý nedokáže odolať bytostnej potrebe ozvučiť polovicu mesta túrovaním tej svojej hrdzavej tristoročnej mašinky.

3. Nemusíš sa každé ráno trápiť s hľadaním čistého trička. Pokojne si môžeš dať to s fľakom od kečupu a nápisom „som limitovaná edícia“, čo je už v polovičnom štádiu rozkladu. Cez tri vrstvy svetrov, šálov, bundičiek a kabátov to aj tak nikto neuvidí.

https://www.nbcnews.com/slideshow/deep-freeze-50575003

4. Zase môžeš žrať. Plavková sezóna je oficiálne uzavretá a teraz už naozaj nikto nebude riešiť tú kyprú huspeninoidnú pneumatiku v brušnej oblasti. Pokojne si nabaľ jednu tukovú vrstvu navyše, aspoň ťa v zime bude hriať.

5. Nemusíš umývať auto. Načo by si to robil, keď každý deň padá z neba iný sajrajt? Raz dážď, raz sneh, raz nejaký zvláštny hybrid týchto dvoch klimatických úkazov… a vôbec sa nemusíš cítiť trápne, lebo rovnako špinavé auto majú teraz všetci.

6. Už ti v práci nie je ľúto, že nemôžeš ísť von. Stále si si síce nezvykol, že tam chodíš za tmy a za tmy aj odchádzaš, ale už ťa aspoň osem hodín vkuse nemrzí, že si si teraz mohol váľať šunky niekde pri vode.

videoblocks.com (https://www.videoblocks.com/video/exhausted-sleepy-woman-sitting-at-desk-in-dark-office-at-night-and-working-on-laptop-yawning-and-stretching-to-concentrate-wide-shot-on-sony-nex700–odyssey-7q-sstvojx_iqy3t3kt)

7. Môžeš si každý deň obariť hubu niečím iným. Zima so sebou prináša široké spektrum rôznych sladkých horúcich drinkov, ktoré môžeš vyskúšať, spáliť si ďasno, nechať ho ošúpať ako hada a ešte dva týždne nemať žiadne chuťové bunky.

8. Ožratému kamošovi ide z huby para. Takže vieš, že ešte nie je mŕtvy. A to sa v určitých situáciách naozaj hodí.

9. Menej fajčíš, hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé ti mrznú ruky a necítiš si prsty ani vo vreckách, takže to posledné, načo myslíš je, že by si ich z tých vreciek mal vytiahnuť von. Po druhé, v tejto zime to vzdávajú aj zapaľovače, takže by si ho musel najprv hodinu ohrievať v rukách, aby vyprodukoval nejaký plamienok. Lenže to by musela byť tvoja telesná teplota vyššia ako dva stupne. Takže nič.

https://giphy.com/gifs/buddy-makoto-tsukimoto-m8RzBYw9kxln2

10. Konečne budeš môcť využiť kreditku, aj keď už na nej nie sú absolútne žiadne peniaze. Poslúži ako ekonomická škrabka na auto.

11. Naučíš sa rozpoznávať ľudí podľa kýchania. Tak, ako si doteraz vedel, kto sa blíži ku tvojej izbe na základe krokov a šúchania papúč o koberec, tak ti je teraz úplne jasné, že ten človek, ktorý ti práve pod oknom zachrchľal ako tuberák, je tvoj drahý frajer.

12. Opäť môžeš precvičovať trpezlivosť a absolvovať kurz sebaovládania celkom zadarmo. Napríklad, keď sa budeš snažiť nastaviť radiátor tak, aby si nemrzol, no ani aby si sa nepotil ako somár v kufri.

https://giphy.com/gifs/episode-ladies-luvvie-HGs24HoxMlEnm

13. Venčenie psa je úžasná záležitosť. Najmä, keď mu črevo začne biť na poplach o jedenástej večer, vonku je sodomagomora a z neba padajú traktory. Tak ho neochotne navlečieš na vodidlo, vybehneš von a tomu malému štvornohému hajzlíkovi sa razom žiaden krík nezdá byť dostatočne hoden jeho cteného exkrementu.

14. Každý deň môžeš nadávať na počasie. V lete to nie je ono. Vtedy je len teplo. Áno, sem-tam až také šialené, že sa ti roztápa telesná štruktúra a v mestskej hromadnej doprave sa začínaš vlievať do sedadla, no poriadne grády to naberá až v zime. V zime môžeš jeden deň p*čovať, že sneží. Druhý, že nesneží (a čo sú to Vianoce bez snehu, že?!). Tretí, že sa topí sneh spred dvoch dní a táto hnusná šedastá čľapkanica je na porazenie. A tak ďalej, a tak ďalej…

15. Môžeš sa tešiť na Vianoce. Síce už nie si ten, kto dostáva najviac darčekov a omnoho viac peňazí ako dostaneš, minieš, ale aj tak. Tešiť sa môžeš. Aspoň na kapustnicu, rezne a majonézový šalát. Jedlá, ktoré si, mimochodom, už budeš musieť ukuchtiť sám.

https://giphy.com/gifs/fallontonight-christmas-jimmy-fallon-tonight-show-5mWKEFFh5BGnBhoGn0

16. Aj na silvestrovské predsavzatia sa môžeš tešiť. Bude z nich síce úplne hovno, lebo v podguráženom stave si vždy veríš o trošku viac, akoby sa patrilo, ale to nevadí. Opakujem – tešiť sa predsa môžeš.

17. Príde detská nostalgia. Pamätáš, ako si desať rokov dozadu miloval hru „hádaj, na čo myslím“? Tak teraz môžeš hrať jej dospelácku obmenu „hádaj, kedy sa sem v tejto snehovej kalamite s dvomi milimetrami napadaného snehu dotrepe nejaký autobus“. Nie je to síce až taká sranda, ale… treba pracovať s tým, čo máme.

18. Môžeš cikať cencúle. Bodka.

https://giphy.com/gifs/satisfying-frozen-hose-im6GnPoF7FUYg

Titulná fotka: facebook.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť