Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Začalo sa to už v detstve, práve ty si bol to dieťa, ktoré vždy vyrobilo nejakú vylomeninu, a keď si ani nebol priamo do danej „kulehy“ zapojený, všetci tušili, že to vzišlo práve z tvojej hlavy. Bol si stále ten problémový člen, postrach Denis vašej rodiny.

Doma najhorší, v škole Satan, v kolektíve ten, ktorému nikto nerozumel, a v práci obetný baránok, na ktorého si šéf zasadol a kritizoval ho zakaždým, keď mal zlú náladu. Skrátka, čierna ovečka všade, kde si sa ocitol.

A možno si sa len „vyskytol“ v prostredí, do ktorého skrátka nezapadáš. No vytŕčať z davu a nebyť milovanou „tuctovkou“ je vzácnejšie, ako si myslíš. A nebyť tým obľúbeným miláčikom, ktorý bez slova plní požiadavky každého bez toho, aby boli vyslovené, má aj svoje výhody.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo sa dá fakt, že si čiernou ovečkou, vnímať pozitívne.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt black sheep"
https://www.pxfuel.com/en/free-photo-qvoey

Sloboda

Keď si čiernou ovcou rodiny, vôbec ťa neláka sa nejak obzvlášť snažiť, aby ťa ostatní prijali, pretože vieš, že to bude tak či tak zbytočné. Už si svoje šance premrhal a už naveky budeš ty ten diablik, ktorý kazí všetkých naokolo. No odstrkovanie prináša aj istú mieru slobody.

Pokým si miláčikom svojho okolia, väčšinou si chceš toto postavenie aj udržať, a preto možno podvedome robíš i veci, na ktoré sa necítiš, alebo sa ti nejak obzvlášť nepáčia. A to len preto, aby si zapôsobil. Avšak, pokiaľ sa nestaráš o názor iných, prináša ti to veľkú mieru slobody.

Nemusíš robiť kompromisy a môžeš v živote činiť tak, ako chceš ty sám. Robíš vlastné rozhodnutia, a to bez túžby niekomu sa zapáčiť. Môžeš ostať verný sám sebe a svojmu úsudku.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt freedom"
https://pixabay.com/cs/illustrations/svoboda-silueta-%C5%BEena-podsv%C3%ADcen%C3%AD-2053281/

Oddelenie od toxických ľudí

Prehnaná túžba podriadiť sa tvojmu okoliu a ich snaha zmeniť ťa proti vôli môžu zle pôsobiť na tvoje psychické zdravie a zhoršovať pohľad na seba samého. V podstate, ľudia, ktorí ťa chcú nasilu zmeniť alebo prispôsobiť sebe, pôsobia na teba toxicky, a keď sa od nich oslobodíš, budeš sa cítiť lepšie a bude sa ti aj jednoduchšie dýchať. Nikto ťa už nebude dusiť.

Pokiaľ máš menej priateľov a trošku závidíš obľúbeným ľuďom, no zároveň nechápeš, ako môže mať niekto toľko kamošov, buď bez obáv. Je totiž faktom, že tí, ktorí majú menej priateľov, majú silnejšie priateľstvá a hlbšie vzťahy.

Just Stop Cut It Out GIF - Find & Share on GIPHY

Si prirodzene sebestačnejší

Byť odlišným od svojho okolia ťa robí samostatným jedincom, nemôžeš sa totiž plnohodnotne spoliehať na svoje okolie, pretože ťa skrátka nemá rado a nepodporuje. Naučíš sa prirodzene spoliehať iba sám na seba a robiť samostatné rozhodnutia. Dokážeš si samostatne vybaviť veci, ktoré za iných riešia príbuzní alebo priatelia. A tento skill nemá každý.

Robí ťa to silnejším

Uvedomuješ si, že nie každý ťa v živote prijme s otvorenou náručou, a to ťa pripraví na rôzne životné situácie. Tvoja schopnosť postaviť sa sám za seba a v to, v čo veríš, ťa nenechá zlomiť sa, a to ani v tých najťažších chvíľach.

Na kritiku si zvyknutý, a preto sa nad tou nekonštruktívnou priveľmi nepozastavuješ, a hejty, či negatívne komentáre na tvoju osobu ti natoľko neubližujú. Skrátka, celý život má s tebou niekto problém, čiže postupom času si automaticky prestal riešiť, že kto ďalší a z akého dôvodu.

Robí ťa to jedinečným

Ľudia, ktorí sa vymykajú tradíciám, nie sú tuctoví a majú vlastný názor, často nevyhovujú svojmu okoliu. A to možno chce spôsobiť, aby sa kvôli tomu cítili zle, odstrčení a zmenili sa. No pamätaj, že stále je mnoho tých, ktorí sa cítia podobne ako ty. Čiernou ovečkou v spoločnosti.

Mládež, Aktivní, Skok, Šťastný, Východ Slunce, Siluety
https://pixabay.com/cs/photos/ml%C3%A1de%C5%BE-aktivn%C3%AD-skok-%C5%A1%C5%A5astn%C3%BD-570881/

Dávaš najavo svoju guráž

Byť schopný postaviť sa za to, čo máš rád, v čo veríš a bez podpory iných, si vyžaduje veľkú odvahu. Je to veľký krok dopredu, aby si presadil svoju totožnosť a rozhodol sa ostať verný sám sebe.

A vieš si aj dupnúť „nôžkou“, čo znamená, že sa dokážeš presadiť aj v prostredí, kde ťa skrátka nežerú, a si výrazným článkom všade, kam prídeš. A to je pre presadenie sa v živote veľmi dôležité. Jednoducho, tí, čo majú „gule“, to dotiahnu ďaleko.

Lidé, Žena, Cestovní, Dobrodružství, Trek, Hora, Kámen
https://pixabay.com/cs/photos/lid%C3%A9-%C5%BEena-cestovn%C3%AD-dobrodru%C5%BEstv%C3%AD-2591874/

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť