Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard

Veľa ľudí považuje osoby bez partnera za opustené alebo menej šťastné. Avšak, čoraz viac je takých, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú ostať slobodnými a sú so svojím free statusom maximálne spokojní. Skrátka, doba sa zmenila, ženy už nečakajú na svojho princa a muži sa už neponáhľajú zasadiť strom a postaviť dom. 

Aj psychológovia sa zhodujú, že osoby bez partnera sú omnoho šťastnejšie a vyrovnanejšie ako zadaní či dokonca zosobášení ľudia.

Parks And Recreation Dating GIF - Find & Share on GIPHY

Toto je pár dôvodov, pre ktoré niektorí jedinci radšej ostávajú nezadaní. V týchto bodoch sa môžu nájsť tí, ktorí si dobrovoľne zvolili „single“ život:

1) Sebestačnosť. Slobodní ľudia sa spoliehajú sami na seba a naučili sa už riešiť svoje problémy bez psychickej či fyzickej pomoci partnera. A to prispieva k ich osobnému šťastiu. Dokázať si sám poradiť je veľmi dôležité.

2) Osobný rast. Tí, ktorí sa neusadili, nie sú fixovaní na jedno miesto v živote. Je preto pravdepodobnejšie, že budú cestovať po svete a získavať nové skúsenosti. Prejavujú aj vyššiu úroveň kreativity a majú čas sústrediť sa na svoj osobný rast.

3) Majú viac času na relax. Človek so záväzkami sa stále orientuje na svoje okolie, zatiaľ čo nezadaný má viac času na seba. Na relax, ako je napríklad masáž, sauna, wellness, dovolenka… Rozkoše, na ktoré nemajú rodičia čas a možno ani peniaze. Pretože vždy prídu nejaké dôležitejšie veci…

Warner Bros. / Moviestillsdb

4) Nezávislosť. Nemusia sa nikomu spovedať. Môžu nadväzovať priateľské vzťahy s osobami opačného pohlavia, bez toho, aby im niekto robil scény.

5) Zvládli umenie sebalásky. Pochopili, že pokiaľ nie si šťastný sám osebe a sám so sebou, nebudeš sa tak cítiť ani vo vzťahu. Naučili sa akceptovať sami seba aj s chybičkami krásy.

6) Kariéra. Slobodní ľudia majú viac času a energie, aby sa mohli zamerať na budovanie kariéry. Majú omnoho viac kontaktov a príležitostí dosiahnuť profesijný rast.

7) Majú aj menej výdavkov. Nemusia sa starať o zabezpečenie svojej rodiny. A preto pri výbere povolania pozerajú hlavne na to, aby sa v práci cítili šťastní a aby ich bavila.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt freedom
https://pixabay.com/photos/woman-girl-freedom-happy-sun-591576/

8) Sú zdravší. Vedecké štúdie ukazujú, že slobodní ľudia cvičia častejšie ako tí v manželstve či rozvedení jedinci. Nezadané ženy chodia menej k lekárovi a u single mužov je nižšie riziko srdcových ochorení.

Partneri ostávajúci v nešťastných vzťahoch si zvyknú robiť zbytočne naprieky a tým sa aj trápiť. A to spôsobuje zbytočnú psychickú záťaž a má to vplyv aj na zdravie, či už telesné, alebo duševné.

9) Majú viac času na priateľov a viac im záleží na tom, aby ich medziľudské vzťahy fungovali. Sú k svojmu okoliu pozornejší a pravdepodobne budú udržiavať bližšie a dlhodobejšie vzťahy s ľuďmi vo svojom živote. Slobodní ľudia tiež majú dôvernejšie spojenia so svojou rodinou a častejšie komunikujú so súrodencami aj v dospelosti.

Universal Pictures / Moviestillsdb

10) Majú vyššiu sebadôveru. Za čas strávený osamote si stihli uvedomiť, čo si zaslúžia, a preto nejdú pod svoju cenu. Aj preto ostávajú nezadaní. Vyhýbajú sa neuspokojivým vzťahom, ktoré im prinášajú iba depresiu a stres. Ak dotyčný/á nie sú tí, s ktorými si vedia predstaviť budúcnosť, radšej do daného vzťahu nejdú.

11) Majú viac času starať sa o svoj zovňajšok. Preto je ich výzor pestovanejší a krajší. A financie, čo by dávali do výchovy detí, radšej investujú iba do seba.

12) Naučia sa vystačiť si. Sú zvyknutí byť sami so sebou a ostať spokojní, nepotrebujú k prežitiu nevyhnutne iných ľudí. Uvedomujú si, že ich priatelia majú aj iné veci a svoj život, a neurážajú sa, ak na nich nemajú čas.

NBC / Moviestillsdb

13) Nikto ich neobmedzuje. Vedia, čoho sú schopní, a dokážu si vybudovať svoj život bez toho, aby potrebovali niekoho súhlas. A fakt, že im nikto nestavia prekážky v podobe hysterických scén či zbytočnej drámy, im iba vyhovuje. Môžu cestovať a užívať si život bez zábran.

14) Sú pánmi svojho času. Program si určujú podľa svojich preferencií a nemusia sa nikomu prispôsobovať. Nemusia meniť seba a obmedzovať sa vo svojich záľubách kvôli inej osobe.

15) Nikto im nič nevyčíta. A tým pádom majú vo svojom živote oveľa menej stresu a napätia.

New Line Cinema / Moviestillsdb

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť