5 dôvodov, prečo sa ľudia podvádzajú, aj keď vedia, ako nevera bolí

Čo zvyčajne vedie ľudí k tomu, aby svojim polovičkám „zahýbali“?

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Nevera sa posledné roky stala akýmsi bežným kultúrnym vyžitím. Pár stoviek rokov dozadu by ťa za cudzí traktor v tvojej stodole mohli upáliť na hranici či ukameňovať, dnes je prístup k tejto činnosti o čosi benevolentnejší. Šutrom teda síce do hlavy nedostaneš, ale to neznamená, že je to v poriadku.

A vôbec, prečo sa ľudia podvádzajú? Nikto ich predsa nenúti byť vo vzťahu, nikto ich nelepí k stoličke sekundovým lepidlom a nenúti ich pod hrozbou elektrošokov kričať „milujem ťa“ na náhodnú osobu . Tak prečo?

1. Neschopnosť rozísť sa v správnej chvíli

Ľudia sa nevedia rozchádzať. Aj keď to už dávno škrípe, aj keď po sebe už len vrieskajú a častejšie ako krstné mená sa v spojitosti s nimi skloňujú rôzne formy pohlavných orgánov. Aj keď im už vzťah absolútne nič nedáva. Umelo udržiavajú niečo, čo malo prestať existovať solídnych pár mesiacov dozadu, lebo byť single momentálne nie je in a vo dvojici sa to predsa len ťahá ľahšie.

Lebo aj feši občas umyje riad, aj feši občas prispeje na nájom, aj on sem-tam nakúpi a spýta sa, aký si mala deň. A vždy, keď sa vynorí myšlienka, že toto predsa nie sú relevantné dôvody na udržiavanie spoločnej akože-lásky, človek ich pochová nostalgiou. Príjemnými spomienkami na to, čo bolo, a že to bolo pekné. Lenže, už nie je.

Priscilla Du Preez / Unsplash (https://unsplash.com/photos/9vHPCKymSh0)

Vie to ona, vie to on… ale robí s tým niekto niečo? Samozrejme, že nie. Lebo rozchody sú naprd. Rozchody bolia, vytrhnutie zo zabehnutého stereotypu a pád na hubu rovno do mláky reality bolí, vysvetľovanie príbuzným, že už spolu nie ste a že to jednoducho nevyšlo, bolí. Celé je to také akési boľavé a načo sa tej bolesti vystaviť, keď sa vlastne nič také katastrofálne nedeje?

Tak obaja čakajú a čakajú, sporadicky po sebe vrieskajú a niekde medzi tým sa stihnú tváriť, že ako-tak fungujú… a bum. Príde zlom. Jeden z nich to pose*ie na plnej čiare a čo mohlo skončiť ako normálny rozchod dvoch ľudí, ktorí spolu o desať rokov možno ešte vybehnú na kávu, končí krikom a zlomenou dôverou. Prečo? Pretože sa nevedeli rozísť v správnej chvíli.

2. Závisť a ranené ego

Človek si to nikdy nechce priznať, lebo je to presne také sebecké, ako to znie. Ten, kto by mal byť tvojmu srdcu najbližší, ten, komu by si mal chcieť zniesť aj modré z neba, je ten, komu najviac závidíš. Lebo ona má dvadsať, sľubnú kariéru pred sebou, dobré vzťahy s rodinou a všetko jej ide tak akosi od ruky.

Ethan Sykes / Unsplash (https://unsplash.com/photos/TdM_fhzmWog)

On je na tom o čosi horšie a možno je o pár rokov starší, no o to stratenejší v živote. Len si ním tak pláva, čaká, čo príde a či mu ideálny život jedného dňa spadne len tak na hlavu… alebo nie. Namiesto toho, aby ho jej úspechy motivovali, aby sa hecol, zamakal a udržal s ňou krok, sa ňou cíti ohrozený. On má byť predsa ten alfa samec, vodca svorky, čo šéfuje a čo sa postará.

Namiesto toho je to ona, ktorá v domácnosti nosí nohavice a drží kasu. Táto skutočnosť ego práve dvakrát nepomastí a ranené ego je časovaná bomba. Časovaná bomba, ktorá vybuchne vo vaginálnom otvore akejsi päťkorunovej čajky z párty, ktorá sa háda s mamou, nebaví sa s otcom, maká za kasou a život sa jej rúca pred očami rovnako ako jemu. Sú na rovnakej vlne a bez ohľadu na to, že si chalanisko odpravil niekoľkoročný vzťah, to v tej chvíli bolo očividne presne to, čo potreboval.

3. Pomsta

Keď to pekné opadne a vzťah sa začne rúcať, mení sa na zvrátenú emocionálnu hru s názvom „kto vie komu ublížiť viac“. On sa neozval, že sa zdrží na pracovnom večierku? Tak ona sa tiež neozve, keď pôjde s kamoškami von, a ešte na just príde domov až po tretej ráno, aj keby mala hodinu len sedieť pred domom a pozerať do neznáma.

Ona sa domov dovalí o tretej ráno, spitá pod obraz boží, a tvári sa, že sa jej vybil telefón? Tak si fešák zbalí štyri slivky, odíde s kamošmi na víkend na chatu a tiež sa bude tváriť, že sa mu vybil telefón. Alebo že mu rovno spadol do potoka. On urobí to, ona tamto, doťahujú sa ako päťročné deti na pieskovisku o formičku v tvare mašličky a tú krajšiu lopatku, a celé je to vlastne len o tom, aby si dokázali, ako sú si navzájom ukradnutí.

Gokil / Unsplash (https://unsplash.com/photos/I_p6V-AAqhU)

Nádhera. A ešte väčšia nádhera je, keď v rámci týchto vzájomných šarvátok a pômst skončí jeden z nich v cudzej posteli. Gratulujem, vyhral si, asi ti fakt bola predsa len ukradnutá trošku viac, ako ty jej. Vyhrávaš jednosmernú letenku do krajiny „toto si chcel“. 

4. Zvedavosť

Lebo trávnik na susedovej strane pozemku je vždy zelenší a v tej jeho garáži sa predsa len o čosi lepšie parkuje. Dnes je to len Tinder sem, Badoo tam a tá zoznamka pre náročných, ktorej meno sme zabudli hneď, ako nás prestali intenzívne bombardovať televízne reklamy. Pokiaľ nie je človek zaľúbený až po uši (alebo slepý), tak ho to začne hlodať.

Kamoši naokolo striedajú jeden objav za druhým, chvália sa svojimi matchmi a ty nielenže nevieš, čo je to sakra match, ale ani to, či by ti vôbec na niečo bol. Zvládneš ešte zbaliť babu?! Alebo si už natoľko vyšiel z cviku, že by o teba žiadna iná (okrem tvojej polovičky, všakže) ani bicykel neoprela? Je len jeden spôsob, ako to zistiť…

freestock.org / Unsplash (https://unsplash.com/photos/I_p6V-AAqhU)

5. Nuda

Takíto ľudia by nemali mať vzťahy, ale čo čert nechcel. Majú. Týždeň, mesiac, dva… kým to klape v posteli, kým vyvára ako o život, kým vymýšľa program, a kým to nie je stereotyp a nuda. Keď to začne byť stereotyp a nuda, vždy má poruke rýchly spôsob, ako ju zabiť. Nehrozí, aby sa predtým so svojou aktuálnou obeťou rozišiel.

To je špinavá práca a on si rúčky špiní výhradne len určitými ženskými telesnými tekutinami. Nezáväzný šuk to vybaví zaňho a ešte je to aj sranda. Dve muchy jednou ranou, tomu sa dnes predsa odborne hovorí multi-tasking. To si chalanisko môže dať aj do portfólia… no nezober to.

Relevante design / Unsplash (https://unsplash.com/photos/E_1Uk4pcIK4)


Reagujte!
Grr Grr
12
Grr
Fuuj Fuuj
30
Fuuj
Fňuk Fňuk
115
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
12
Uups
Haha Haha
29
Haha
Woow Woow
16
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 vtipných mobilných konverzácií s ľuďmi, ktorí nie sú práve z tých najmúdrejších

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME