Daj si ma!
Je známe, že ak o niečom hovoríš alebo len premýšľaš, o chvíľu ti na to vyskočí reklama. Každé ťuknutie, skrolnutie, ktoré na mobile, PC, hodinkách a inom technologickom výdobytku urobíš, znechá stopu. Vďaka tomu vedia, čo ti beží hlavou, aj keď to nepovieš nahlas. Vedia aj to, čo ty sám nevieš. Teraz si predstav, že ťa budú šmírovať obchodníci, len aby sa ti dostali do postele, teda snov.
Tvoj mobil na nočnom stolíku bzučí a ty počuješ jemné zvuky sýteného nápoja stekajúceho do pohára so známym podmazom a hlasom šepkajúcim: Coca Cola. A BUM! Nevieš prečo, ale celý deň máš nenásytnú chuť na Colu.
Kedysi liečili
Cielená implantácia snov siaha už do starovekého Egypta, kde ľudia ležali na posvätných kameňoch v serapeu v Sakkáre, aby prijímali božské sny. Chorí v Grécku chodili snívať do vešteckých chrámov. Dnes hrá TDI kľúčovú úlohu v liečiteľských, terapeutických a duchovných praktikách.
Dream hacking je efektívne používať na liečbu rôznych PSTD či zlozvykov. Niektoré výskumy zahŕňajú odvrátenie ľudí od návykového správania. Výskumníci v oblasti spánku znížili frekvenciu fajčenia o 30 % len tým, že fajčiarom do snov implementovali odor cigaretového dymu zmiešaný s pachom skazených vajec alebo zhnitých rýb.
Časom ich chuť zapáliť si akosi obchádzala. Autori otvoreného listu apelujú, že je dôležité konať, kým bude neskoro. Je len otázkou času, kedy technologické centrá začnú monitorovať náš spánok a údaje predávať ziskuchtivým spoločnostiam.